10 senede imalatını 4 kat artırdı, hayat devlerinin tedarikçisi oldu

10 senede imalatını 4 kat artırdı, hayat devlerinin tedarikçisi oldu

Kurulduğu günden itibaren Türkiye’nin en kocaman jant üreticisi meydana gelen CMS Jant ve Makine Endüstri, 10 senede gerçekleştirdiği yatırımlar sonucu olarak dünyanın en mühim araba firmalarını portföyüne ilave etti. CMS’nin bu başarısı her geçtiğimiz gün aldığı ödüllerle belli bir süre ek olarak tescilleniyor

Türkiye’nin önder, Avrupa’nın ise dördüncü kocaman jant üreticisi konumunda meydana gelen CMS, 10 senedir gerçekleştirdiği yatırımların meyvelerini topluyor. Dünyanın en mühim araba firmalarına jant ihraç eden firma, 2011 senesinde gerçekleştirdiği 234 milyon 600 bin Avro’luk cirosuyla sergilediği performanstan ötürü hediye yağmuruna tutuldu.

Son 10 senede toplamında 121 milyon Avro mevduat gerçekleştirdiklerini ve bu yatırımın 60 milyon Avro’luk kısmının nihai 2 senede gerçekleştiğini CMS Idare Heyeti Başkan Yardımcısı Bertuğ Ösen, “Geride olan 10 senelik aşama bakımından üretim adedimizi yüzde 400 oranında artırdığımız görülüyor. Bunun da kocaman çoğunluğu yüzde 57’lik bir artışla nihai 2 senelik döneme ilişkin. Geçen yıl 5 milyon 650 bin tane olarak gerçekleştirdiğimiz toplamında satışın yüzde 86’lık kısmını ihraç ettik. Olan yüzde 14’lük bölümü da Türkiye’deki araba üreticilerine satıldı.”diye konuştu. Geliyor Olacak yıl amaçlı 14 milyon Avro’luk bir mevduat öngördüklerini ifade eden Ösen, 2015 senesinde ise üretim adetlerini 9 milyona çıkarmayı amaçladıklarını ifade etti.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.