İkinci dalga

İkinci dalga

FETÖ’ye ilişkili askerin beyin takımını meydana getirdiği bir cuntanın darbeye kalkışıp kan döktüğü zaman Türkiye’de hayatını sürdüren Gülen teşkilatı üyelerinin kaderi de az bir sürü açıklandı. Gülen’in bir sürü da umursamadığı mukassi bir aşama bekliyordu onları çoğalış. Nitekim 15 Temmuz gecesi iştirak eden pişmanlıktan yarar gelmedi. Gazetecilerin de dahil olmak üzere meydana geldiği kocaman bir gözaltı- gözaltına alınma furyası başladı. Binlerce gözaltı var. Surat bini aşkın görevden alma mevzubahis.
Türkiye’yi darbeye götüren müddetçe bizzat çapı ve potansiyeli doğrultusunda az ya da bir sürü katkı yapmış ne civarı birey varsa tabiki bunun hesabını verecekti. Bundan kaçış yoktu.
Ne var ki…
Bu arada meydana iştirak eden bundan önce “sempatizan” olup da Geçen 2 sene içerisinde teşkilattan kopmuş, fakat koptuğunu duyuru edecek imkânlara sahip olamayan garibanlara oldu.
Bu arada meydana iştirak eden, milyon sene önce bir cemaat lisesinde okumuş ama Gülen Cemaati’nden boşanmış ve bileğinin hakkıyla mühim müesseselerde iş keşfetmiş kişilere oldu.
Bu arada meydana iştirak eden, Gülen’le hiç ilgisi olmayan yabancı dini grup ve cemaatlere yakın kişilere oldu.
Önce açığa alındılar, daha sonra bizzat kendilerini kapının önünde buldular. İlan edilen kriterlerin hiçbirini taşımadığı takdirde kapı önüne konulan bir fizikçi sebebinden günlerdir uyuyamıyorum sözgelimi.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.