2.4 milyonluk pazar şirketleri heyecanlandırıyor

2.4 milyonluk pazar şirketleri heyecanlandırıyor

Operasyonel kiralama firmalarının 2.4 milyon adetlik sektörün fakat yüzde 10’luk bölümüne erişebildiğini vurgulayan Multicar Yönetici Direktörü Bahadır Yalçın, “Her sektörde meydana geldiği benzeri bizim amaçlı de KOBİ’ler çok mühim. Biz bu yıl itibarıyla KOBİ’lere açılarak, kontakt ve pazarlama çalışmaları inşa etmeye başladık”diye konuştu.

07 Eylül 2015 / İstanbul – Ülkemiz yollarındaki 10 milyon otomobilden 2.4 milyonu şirketler ve işletmeler aracılığıyla kullanılıyor. Ülkemizdeki 150 kadar operasyonel kiralama şirketi, 2.5 milyon adetlik sektörün yüzde 10’una ulaşabilmiş vaziyette. Kiralama piyasasının penetrasyon oranının artık yüzde 10 dolaylarında meydana gelmesinin sektör amaçlı büyüme istikametinde kuvvetli sinyaller verdiğini öngören operasyonel kiralama şirketleri, bu rüzgarı arkasına almayı amaçlıyor. Sektörün artık pazardan istenilen hissesi alamadığını belirten Multicar Yönetici Direktörü Bahadır Yalçın, “Müşteri çeşitliliğimizi arttırmak yerine, KOBİ’lere açılarak, onların kaynaklarını ek olarak sıkı kullanmasını teşvik edici modeller sunup, otomobil ile ilgili operasyonlarını da bizlere bırakması gerektiği ile ilgili kontakt ve pazarlama çalışmaları inşa etmeye başladık. Uygun Fiyat dalgalanmalardan ek olarak az etkilenmelerini hedeflediğimiz bu formülle de, KOBİ’lere kımetli tek hizmet vereceğimize inanıyoruz”diye konuştu.

6 kocaman şehirde mahalli plaka

2007 senesinde Multinet içerisinde kurulduklarını vurgulayan Multicar Yönetici Direktörü Bahadır Yalçın, arasında banka ve finans kuruluşları, sıhhat, perakende, enerji, telekomünikasyon sektörleri ile holdinglerin yer aldığı 764 müessesesel müşteriye hizmet verdiklerini ifade etti. 5 bine yakın otomobil parkıyla Ülkemiz’nin 21 şehrinde servis noktaları bulunduğuna değinen Bahadır Yalçın, “Multicar’ı sektördeki öbür şirketlerden ayıran en kocaman özelliği, hızıdır. Otomobil kiralama, ameliyat yüklü tek sektör olduğundan, müşterilerimizin iş akışlarını bozmadan ve onlara hissettirmeden hizmet veriyoruz. Tek öbür farkımız ise, 6 büyükşehirde o ilin plaka numarasına yönelik otomobil tescil edip müşterilerimize kiralayabiliyoruz. Bu hizmeti de sektörde şu an verici tek firmayız. Multicar’ı sektörden ayıran tek öbür mühim çeşitlilik ise, 3’ü tek arada isimiyle sunduğumuz ürün ve hizmet paketimizdir. Otomobilin vazgeçilmezi ve beslenme unsuru meydana gelen “yakıt” ile ilgili çekici avantaj ve indirimler sağlamaktayız. 3’ü tek arada paketinin nihai unsuru meydana gelen “araç takip sistemi” ile de şirketlerin iş verimliliklerini artırmalarına ve araçlarının kontrollerini huzurlu yapabilmelerine imkân sağlamış bulunuyoruz” halinde sohbet etti.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.