28 Şubat Gerçeği ve Saklı Örgütler

28 Şubat Gerçeği ve Saklı Örgütler

Türkiye’nin politik tarihine baktığımızda, İttihat ve Terraki Cemiyeti ile başlayıp, farklı tarihlerde süren askeri darbelerin yapıldığını ve gündemden hiç düşmediğini görüyoruz. Nihai günlerde 28 Şubat’ta yapılmış olan ‘Post Çağdaş darbe’ diye deyim edilen olaylar gündeme geldi ve farklı platformlarda yine kavgaya açıldı.
Günümüz iktidar yetkilileri, o dönemin mağdurları ve mazlumları nidalarıyla bizzat kendilerini takdim ederken, kimi uzmanlar da ortada bir mağdurun Rahmetli Necmettin Erbakan meydana geldiğini belirtiyorlar. Asalında haksız da sayılmazlar. Çünkü Erbakan’ın iktidarı çağında Refah Sokak Hükümeti’nin yıkılması amaçlı kimi saklı güçlerin tertiplediği olaylar yaşanmaya başlandı. Bu olaylardan, Müslüm Gündüz ve Fadime Şahin vakası hafızalardan hiç silinmedi. Anında sonrasında bir anda Aczimendi tarikatına mensup vatandaşlar peyda oluyor. Bir anda parlamento cübbeli, sarıklı-şalvarlı ziyaretçilerin akınına uğradı. Meydana Gelen bunca olaylar tezgâhlanan oyunlardan ibaretti.
Erbakan’ın, Libya ziyareti sırasında, Muammer Kaddafi’nin çadırında ağırlanmış olması, Arap liderlerin ananesel kıyafetleriyle Ankara’ya gelmesi yukarıda belirttiğim hadiselerle harmanlanıp sözlü olmayan ve görüntü basın aracılığıyla ‘irtica geliyor’ halinde kamuoyuna aktarıldı. Bir yabancı husus; tankların Sincan caddelerinde boy göstermiş olmasıdır. Genelkurmaydan bir takım paşalar; tankların yürütülmesini ‘hükümete denge ayarı’ olarak değerlendirirken; bir başka paşa ise, tankların Sincan caddelerinden geçmesinin ‘rutin bir intikal’ olarak değerlendirmiştir.
Necmettin Erbakan’ın Nakşibendî Tarikatı’na ilişkili meydana geldiği biliniyor. Abd ve Batı yanlısı meydana geldiği sır olmayan Fethullah Gülen, Necmettin Erbakan’ın icraatlarından memnun olmamıştır. O dönemleri belli bir süre hatırladığımızda, Erbakan’ın istikametini Batı’ya değil İslam ülkelerine çevirdiğini görürüz. Erbakan; politik, askeri ve ticari ilişkilerini İslam ülkeleri üst kısmına yapılandırmıştı. Koruduğu bir model ‘Milli Model’ idi. Batılılığı destekleyen Fethullah Efendi, Erbakan’ın bu çalışmalarından tabiki huzursuzluk duyacaktı. Bizzat benzeri Batıcı meydana iştirak eden birilerinin yer alması ve acilen iktidar koltuğuna oturtulması gerekiyordu. Bunun amaçlı enbaşta R.Tayyip Erdoğan, Abdullah Gül ve Bülent Arınç, Erbakan’a bayrak açtılar. Bu bireyler Erbakan’ın hükümeti bırakmasını ısrarla talep ettiler.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.