78 yaşında yenilenen kalbiyle iki. yaşamını yaşıyor

78 yaşında yenilenen kalbiyle iki. yaşamını yaşıyor

Medicana’dan yapılmış olan izah etmeye yönelik, kalp krizini takiben kalpte yırtık teşhisi konan 78 yaşlarındaki Halil Aydoğan’ın, Sivas’tan Ankara’ya uzanan vakte karşın yaşamda kalma maçı sevinçli sonla tamamlandı.

Aydoğan, yüzde 1-2 sık sık görülen ve hasta olanların çoğunlukla ansızın çok saat içerisinde yaşamını kaybettiği bu rahatsızlığın sonrasında Medicana International Ankara Hastanesi’nde geçirdiği ivedi bir ameliyatla tahmini 8 ay öncesinde iki. yaşamına “merhaba” diye konuştu.

“Kalp krizi geçirdiğimi anlamadım”

Halil Aydoğan, geçtiğimiz içerik hem bir organik sebze yetiştirdiği bahçesinde çalışarak hem bir de yüzüp torunlarıyla zevkle geçirdiğini, yine doğmuş benzeri sezdiğini açıkladı.

Aydoğan, verdiği yaşam mücadelesine ilişkili olarak şunları kaydetti:

“Kriz hemen dışarıda iken ansızın vücudumdan buharın çıktığını hissettim. Kalp krizi geçirdiğimi anlamadım. Sözgelişi sırt ağrısı hissetmedim ve ne meydana geldiğini anlayamadan haneye koşmaya başladım. İki defa anjiyo oldum. Krizin hemen yan tesiri olarak kalpte delik oluşabiliyormuş. Öksürük şikayetim oluyor, bunun üst kısmına tanıyı koydular. Bu ciddi haberi alır almaz ambulans uçak için müracaat ettik ve Ankara’ya geldik. Bizi yönlendirdikleri Neyyir Hocamıza kendimizi teslim ettik. O da operasyonun kolay değil meydana geldiğini açıkladı, risklerinden bahsetti. O süre ailem ümidi kesmiş, nihai anlarım meydana geldiğini düşünmüş.”

Aydoğan, beş-altı saatlik operasyonun sonrasında hayata döndüğünü ifade ederek, “Çok kısa zamanda de toparladım ve taburcu oldum. Hemen iki. yaşamımı yaşıyorum. Operasyonun sonrasında geçtiğimiz yaz Kuşadası’nda bahçemi kendim yaptım. Organik sebzelerim, domateslerim var. Yürüyüş de yapıyorum, denize de giriyorum” ifadelerini kullandı.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.