Akil adamların operasyonu

Akil adamların operasyonu

DERİN milletçe üst kısmına yaptığım analizim internete düştükten sonra akşam saatlerinden başlayarak sabaha civarı iç ve harici telefon trafiği başladı. Uzunca süredir sessizliklerini sürdürmekte meydana gelen “bir bilenlerdim, açtıkları telefonlarla bana ayar verdiler. Adeta koordineli benzeri davranış ediyorlardı; tam bir akil adamlar ameliyatı yapılıyordu üzerimde.
“AK Parti’nin Cumhuriyet tarihinde ilk defa bizzat derin milletçe kitlesini yarattığı ve bu milletin uzunca vadede desteğini Erdoğan’dan çekmesinin olası olmadığı”nı yazdığım analizimin, normal zamanlar amaçlı olabilitesi yüksek meydana geldiğini söylediler. AK Parti’nin bunca senedir iktidarda olup yıpranmasına nazaran oylarını da bu derin milletçe yardımıyla bir çok defa artırdığını vurguladılar. Ama bunun için nazaran tümü, bu son günlerin vakaları ardından da benzer sürecin yaşanacağını söylemenin olanaksız meydana geldiğini belirtti.
Çünkü AK Parti’nin yaratmış meydana geldiği derin milletçe kitlesi ilk defa bizzat içerisinde bölünmüş ve karşın karşıya gelmişti. Bu kitlenin hep tek beden şeklinde arkasında durmasına alışmış iktidarın bu yepyeni hale karşın elinde bir tasarısı yoktu. Her süre bilgi sayılanlar çoğalış bölünüp karşın karşıya gelmişlerdi. Bu yüzden son gelişmeler AK Parti iktidarı amaçlı son derece kritikti akil adamlara yönelik.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.