Akne Nedir ile ilgili yararlı bilgiler


Akne Nedir ile ilgili yararlı bilgiler

Halk aralarında ´sivilce´ isimiyle malum akne en sık sık karşılaşılan ten problemidir. Her 100 yetişkinin 85´i tek dönem bu problemle karşılaşır, 15´inde ise rehabilitasyonu güç tek hal alır.
Akne ciltte yer alan yağ bezlerinin tek hastalığıdır, normalde bu bezlerin salgıladığı yağın deri yüzeyine çıkarak atılması gerekir. Fakat ergenlik çağında yağ bezi daha çok yağ salgılar, bu yağın deri yüzeyine geçişini imkanı sunan kanal yoğunlaşmış tek yağ kütlesi nedeni ile tıkanır. Aknenin basit çünkü bu tıkanmadır.
Bu tıkaç natürel tek boya nedeni ile siyahlaşır ve derimizde ara ara gördüğümüz ve sıkmaya çalıştığımız komedonlar (siyah puan) oluşur. Fakat tek sebeb bu değildir.
Derimizde, ne civarı aık temizlesek te birden fazla bakteri mevcuttur.Bu bakteriler yağ bezlerinin tıkalı meydana gelen kanallarından içeri geçerek hem tek varlıklarıyla hem tek de salgıladıkları bazı kimyevi maddeler nedeni ile tıkanmış durumda meydana gelen yağ bezinde tek enflamasyona (iltihab) sokak açarlar.
Akneleri sıkmak, temizlenmesine destekçi olabilir mu ?
Zaman zaman çok kuvvetli tek talep duysanız dahi, aknelerinizi sıkmamaya çalışın.Aknelerin sertçe sıkılması cilde kayıp verir, enfeksiyon ve enflamasyonun dağılma olasılığını artırır ve dolayısı ile iyileşmeyi geciktirir. Tek Takım vaziyetlerde, daimi izlere ya da kirlere sokak açabilir. Kendinize hakim olamadığınız vakitlerde, akneyi kibar tek şekilde sıkın ve sonrasında bazı dezenfektanlar kullanın.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.