Allison donanımlı Zetros, tuz madeni çalışmalarını kolaylaştırıyor


Allison donanımlı Zetros, tuz madeni çalışmalarını kolaylaştırıyor

Allison donanımlı Mercedes Zetros 1833 su tankeri, her saat tahmini 600 ton tuz çıkarılan esco’nun Bernburg taş tuzu madeninde bir seneden fazla zamandır kullanılıyor. esco’nun (Avrupa tuz şirketi) Yeraltı Makine ve Cereyan Mühendisliği Müdürü Volker Grzeschuchna, bu vakti içerir bir ölçümlendirme yaparak; “Bu özel araçtan çok hoşnuduz. Üstün bir sürüş konforu sunuyor,”diyor.
Bernburg tuz madeninde toplamında 146 imalat ve özel yeraltı maden aracı kullanılıyor. Fakat Zetros 1833 4×4, beklentilerin üzerinde bir performans sunuyor. Bu su tankerinin, 2.9 x 2.5 metre boyutlarındaki yeraltı maden kuyusuna sığmadığı amaçlı 2 kısma sıyrılıp bir kancayla 380 metre aşağıya indirilmesi gerekiyordu. Otomobil, 2 farklı parça olarak ateş gibi, tozlu ve karanlık tünellerden meydana gelen labirente indirilerek esco’nun atölyesinde kaynakla birleştirildi ve kesilen yerleri çıtayla güçlendirildi. Ek Olarak ek olarak sonra da, arkasında su musluğu yer alan 6,000 litrelik paslanmaz sert su tankı mahaline takıldı ve Zetros bir ay içerisinde çalışmaya başladı. Allison 3000SP tam otomatik şanzımanla donatılmış meydana gelen otomobil, 1980’lerde üretilen ve 30 seneden ek olarak uzunca bir zaman kullanılan IFA W50 4×4’ün yerini aldı.
Volker Grzeschuchna açıklamasında; “Maliyetleri azaltmak amaçlı kullanım alanına hazırlıklı bir otomobil aradık. Yorucu tabanların üstesinden gelebilmek amaçlı Otomobilin dayanıklı bir şasisi yer alması, bütün tekerleklerden çekişli olması ve otomatik şanzıman ile donatılması gerekiyordu. Otomobil, altı tonluk tank ve üstyapı amaçlı de ek olarak çok bir ton olmak üzere toplamda en az yedi tonluk transfer kapasitesine sahip olmalıydı. Bu sebeple Allison şanzımanlı Mercedes Zetros, bizim amaçlı en güzel seçimdi,”diyor.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.