Alternatif Yakıt Türleri Nelerdir

Alternatif Yakıt Türleri Nelerdir

Dünyamızda tükenen yakıt rezervleri ve her geçtiğimiz gün yükselen yakıt taleplerine karşın hayat devlerinin de muadil yakıt beklentisi epeyce arttı. Muadil yakıt türleri ek olarak şimdiden amaçlı beklemede görünse de tek sonraki senelerde yabancı seçeneği kalmayacak meydana gelen insaniyet zorunlu olarak bu meydanda kocaman tek hamle inşa etmek zorunda kalacak. Bu gelişmelerden en fazla nasibini alacak meydana gelen muadil yakıt türleri şunlardır.
Alternatif yakıtlar yakıt dışındaki kaynaklardan elde edilir. Tek Takım ithal petrole meydana gelen bağımlılığı azaltmak, yurt içerisinde üretilen ve tek takım yenilenebilir kaynaklardan elde edilmektedir. Çoğunlukla bunlar yakıt veya dizelden ek olarak az kirlilik üretir.
Etanol mısır ve başka ürünlerin yurt içerisinde üretilen ve ananesel yakıtlara yönelik ek olarak az sera gazı emisyonları üretir.
Biyodizel bitkisel yağlar ve hayvansal yağlardan elde edilir.Genellikle yakıt bazlı dizel ek olarak az gökyüzü kirleticidir.
Doğal gaz az gökyüzü kirleticileri ve sera gazları üreten tek fosil yakıttır.
Propan da adlandırılan sıvılaştırılmış yakıt gazı (LPG), ek olarak az zarar veren gökyüzü kirleticileri ve sera gazları üreten tek bol fosil yakıttır.
Hidrojen fosil (kömür benzeri) yakıtlar, nükleer enerji, veya hidroelektrik benzeri yenilenebilir kaynaklar, yurtiçinde üretilebilir. Saf hidrojen ile personel yakıt hücreli otomobiller hiçbir zarar veren gökyüzü kirletici yayarlar.
Bu muadil yakıtlar içinde en cazibi H2 benzeri yaşanıyor ancak ek olarak şimdiden amaçlı en kocaman sıkıntısı depolama ve güvenlik tarafından meydana gelen sıkıntıları aşmak.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.