Anne Sütü Obeziteyi Önlüyor

Anne Sütü Obeziteyi Önlüyor

Obeziteyi kesinlikle biçimde önleyici bir kimyevi ilaç artık bulunamazken, tıp dünyası en gösterişli ilacın kadın sütü meydana geldiği dair birleşiyor. Obezite ile kadın sütü arasındaki bağlantıya değinen Bilim insanları, kadın sütü ile beslenen bebeklerin, ileriki yaş grubundaki obeziteye yakalanmadığının biyolojik olarak ispatlanmış meydana geldiğini belirtiyor.

1-8 Ekim Emzirme Haftası’nda bu sene kadın sütünün ehemmiyeti ile obezite arasındaki ilişkisi teması işleniyor. İçindeki mikroorganizmalarla birden fazla rahatsızlığı önleyici tesiri yer alan ve zenginlik tarafından natürel besinlerin en üstünü meydana iştirak eden kadın sütü, tazeliği, besin değerleri ve temizliği ile bebeklere kocaman yararlar sağlıyor. Hazmının pratik olması, kabızlığı önlemesi, emzirme ile bebeğin çenesini, diş sıhhatini ve konuşmasını geliştiren kadın sütü, bebekleri kronik hastalıklara karşı da koruyor.

Anne sütünün bu mühim fonksiyonlarına, Kur’an-ı Kerim’de Bakara, Talak, Aszab ve Nisa sureleri ile hadisi şerifler de vurgu yaparken, bilim etrafları de en güzel bebek besininin kadın sütü meydana geldiği dair düşünce birlikteliği yapıyor.

Anne sütünün bebeğin bütün besin ihtiyacını giderir özellikte meydana geldiğini anlatan Samsun Sıhhatli Hayatı Destekleme Derneği Başkanı ve Özel Mediva Hastanesi Bebek Sıhhati ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Mehmet Nimet İğci, doğundan ardından bebeklerin iki yaşına gelene civarı kadın sütü alması gerektiğini ifade etti. Kadın sütünden yoksun bırakılan bebeklerin enbaşta obezite olmak üzere pekçok kronik hastalığa yakalanabileceğini belirten Dr. İğci, “Anne sütü, çok özel bir besindir.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.