Audi mühendisleri otomobilin sesini besteliyor


Audi mühendisleri otomobilin sesini besteliyor

Audi’nin e-tron yeni sezon modelleri, gelecekte uzunca mesafeleri suskun elektrikli motorlarıyla kat edecek. Audi’nin akustik laboratuarında mühendisler ve müzik uzmanları yayaların güvenliğini sağlamak amaçlı her e-tron modele has motor sesi geliştiriyor
Audi, elektrikli araçların yayaların güvenliği amaçlı en kocaman dezavantajlarından biri meydana gelen suskun motorların çözümü konusunda yaratıcı bir sokak üretti. Markanın merkezi Almanya’nın Ingolstadt şehrinde ortaya konulan akustik laboratuarında, mühendisler ve müzik adamları, Audi’nin elektrikli araba teknolojisi e-tron amaçlı motor sesi besteliyor.
Otomotivin geleceği meydana gelen elektrikli otomobiller, gittikçe yaygınlaşırken, bu teknolojinin dikkat çeken özelliklerinden biri meydana gelen suskunluk, bir takım vaziyetlerde üyeler ve yayalar amaçlı faydadan çok kayıp sağlıyor. Elektrikli motorların sessizliği, il hayatını ek olarak çekilir duruma getirmesinin yakınında bilhassa il içerisinde yayalar amaçlı de güvenlik problemi oluşturabiliyor. Karşıdan karşıya geçtiğimiz ya da yaya geçidinde bekleyen yayalar, elektrikli otomobilleri duymayacağı amaçlı pekçok riskle karşın karşıya kalabiliyor.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.