Audi’ye 2012 senesinde hediye yağmuru!


Audi’ye 2012 senesinde hediye yağmuru!

Audi’ye yılın önce hediyeyi Almanya’da yayınlanan dünyaca populer araba mecmuası Auto Zeitung’dan geldi. Mecmua, minik segmentte yılın en güzel aracı olarak Audi A1’i seçti. Audi A1, 100 bin okuyucunun yüzde 36’sının oyunu aldı. Bu yıl 25’incisi verilen ödüllerde, Audi’nin yepyeni makyajlanan SUV’u Q5 de, 30 bin Avro altında satılan SUV’lar kategorisinde, yılın aracı seçildi. Yeniden bu ülkede Auto Bild aracılığıyla verilen “Altın Araç Direksiyonu Ödüllerinde”, A3 kompakt sınıfta Avrupa Altın Araç Direksiyonu Hediyeyi’ne layık görüldü.

Euro NCAP’ten 4 Ödül

Araç dayanıklılıklarını Avrupa şartlarını basit alarak test eden müstakil derecelendirme kuruluşu EuroNCAP, A3’ün sokak şartlarında rastgele tek tehlikeyi eskiden tespit edilerek, potansiyel tedbir meydan Pre Sense Basic, Pre Sense Ön, İkincil Çarpışma Fren Asistanı (Secondary Collision Brake Asistant) ve Etkin Çizgi Takip Sistemi (Active Lane Asist) güvenlik sistemlerini, 4 hediye ile ödüllendirdi.

A7 ve A3’e ölçüt trendi ödülü

Almanya’da her yıl Auto Bild mecmuası aracılığıyla verilen ve otomobillerin “değer trendlerinin ve fiyat-kazanç”oranının karşılaştırıldığı, “Value Champions 2013 Ödülleri”nde Audi’nin A3 1.4 TDI Sportback ve A7 3.0 TDI yeni sezon modelleri, sınıflarının en güzel aracı olarak ödüllendirildi. Mecmua bu ödüllerde, tahmini 8 bin Otomobilin, gelecekteki 4 yıl süresince değerlerindeki trendleri ve değişimleri dikkate alarak hüküm veriyor.

Çin Gezisine Altın Elma

Almanya’da verilen tek öbür hediye meydana gelen “Adam and Eva Ödülleri”nde de Audi’nin Çin’de gerçekleştirdiği Audi Q3 Trans China Tour organizasyonu, iç kontakt dalında Altın Elma (Golden Apple) kazandı. Bununla Birlikte Audi’nin Wolfsburg Autostadt’daki Audi Standı da Altın Elma kazanırken, Frankfurt Motorshow’daki Audi Standı da Gümüş Elma’ya layık görüldü.

Avustralya’dan da iki ödül

Avustralya’da, otomotiv editörleri ve yazarları aracılığıyla verilen Avustralya Milletin Seçimi Ödülleri’nde (Australian People’s Choice Awards) A7, üst üstüne iki. defa, “100 bin Dolar’ın altındaki En Prestijli Araç”olarak seçildi. Audi A6 3.0 TDI quattro da Fairfax Yayım Grubu aracılığıyla verilen “Avustralya’da Yılın Otomobili Ödülleri”nde 80 bin doların altındaki En İyi Premium Otomobil Hediyeyi’nü kazandı.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.