Avrupa’da Hangi Meydanda Birinciyiz

Avrupa’da Hangi Meydanda Birinciyiz

Koşuda mı? Güreşte mi? Futbolda mı? Bilimde mi? Olimpiyatlarda mı?
Hayır! hayır! Ihtimal ettiğiniz benzeri boş konuşmada, telefonla konuşmada Avrupa birincisi olduk. Hemen sevinelim mi? Gurur mu duyalım? Yoksa üzülelim mi? Takdiri sizlere bırakıyorum.
Bunda gururlanacak, sevinecek tek vaziyet yok sözlerinizi duyar benzeri oluyorum. Haklısınız da. Nerede tek boş iş, boş konuşma var ise bizler onlarda birinci oluyoruz. Gsm telefonu çıktı çıkalı telefonla konuşma yiyecek yemeden, su içmeden ek olarak mühim duruma geldi. Tüfek buluş oluyor, mertlik bozuldu diyen saygıdeğer bu sabah görse ortalığın vaziyetini, benzer dizeleri gsm telefonu amaçlı söylerdi herhalde, kişilerin birbirlerinin arkasından konuşmaktaki becerisi bellidir.
Surat yüze olmadığımız süre tek biçimde ek olarak huzurlu davranış ediyoruz, söyleyemediklerimizi bırakmıyoruz. Karşın karşıya olunca yüzümüzü kızartacak sözlerden çekiniyor ama gsm telefonu ile konuşmada yutkunmamıza ne amaçla olacak, boğazımıza düğümlenecek ne varsa tamamını çekinmeden söylüyoruz.
Herkesin elinde; küçüğünde- büyüğünde, gencinde-yaşlısında gsm telefonu var, gereken lüzumsuz karşıdaki kişiyi arar, boş boş konuşur, ek olarak gsm telefonunun yepyeni çeşidi çıkmadan siparişini verir, evinde belki de yiyecek ekmeği,akşam yemeği yok ama gsm telefonuna baktığınız süre en lüksünden alıp taşır, konuşmada da işverenlerin konuşmasından çok konuşur. Bilmiyor ki çok konuşanın çok yanılacağını, gsm telefonunun sağlığa ne civarı zarar veren olduğunu…
Atalar 2 dinle tek söyle demiş, biz 2 söyleyip tek dinliyoruz. Haneden çıkarken annesiyle telefonla konuşan bay ve kadınlar, evin kapısına gelmiş eşiyle konuşan bay ve kadınlar, 5 metre mesafeli duran arabalarının en başında birbirleriyle konuşan insanlar, tuvalette konuşan bay ve bayanlar… Ek Olarak neler neler… En kötüsü de araba kullanırken konuşanlar…

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.