Bal reklamları 24 saat izleniyor

Bal reklamları 24 saat izleniyor

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, tv reklamları tarafından satılan balların düzmece çıkması üst kısmına bu reklamların yasaklandığını ifade ederek, “Bakanlık olarak 24 saat seyrediyoruz, tüm mecralarda, tüm kanallarda seyrediyoruz. Ekiplerimiz en basit bir yayım ya dareklam olduğunda bizlere intikal ettiriyor. Biz de anında bununla alakalı yönetimsel durdurma önlemini uyguluyoruz ve gereğini yapıyoruz” diye konuştu.

Canikli, AA muhabirine yaptığı bildiride, bakanlığının mühim görevlerinden birinin bireylerin tüketimine getirilen pekçok eşya ve hizmetin standartlara uyumlu biçimde tüketiciye ulaştırılmasını sağlamak meydana geldiğini belirtti.

Televizyon reklamları tarafından satılan balların düzmece çıkması üst kısmına reklamlarının yasaklandığını ifade eden Canikli, ” Tv kanalları faydalanılarak asalında yapay tatlandırıcılar meydana gelen ve glikoz şurubundan meydana gelen, kısacası bal olmayan

ürünler satılarak insanlarımız yanıltılmakta ve mağdur edilmekteydi.Televizyon reklamları tarafından satılan balların denetimlerini ve analizlerini gerçekleştirdik. Üzgünüm tamamının bal meydana gelmediği ve düzmece meydana geldiği, yabancı mamullerden üretildiği ama bal diye satıldığını saptama ettik” diye konuştu.

Canikli, denetimlerin sonrasında hiçbir biçimde televizyonlarda bal ya da buna aynı ürün reklamı yaptırmadıklarını ifade ederek, şu verileri verdi:

“Bu reklamları öncesinde durduruyoruz, ardından (ürünü) analize gönderiyoruz. Şu an itibarıyla çok kocaman oranda bu reklamlar engellenmiş ve ortadan kaldırılmıştır. Bakanlık olarak 24 saat seyrediyoruz, tüm mecralarda, tüm kanallarda seyrediyoruz. Ekiplerimiz en basit bir yayım ya da reklam olduğunda bizlere intikal ettiriyor. Biz de anında anında bununla alakalı yönetimsel durdurma önlemini uyguluyoruz ve gereğini yapıyoruz.”

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.