Bavul hazırlarken uyarı edilecekler ile ilgili yararlı bilgiler


Bavul hazırlarken uyarı edilecekler ile ilgili yararlı bilgiler

Seyahat kişilerin alım satım hissini tetikler. Nadir haller dışarısında kesinlikle bir birşeyler alırsınız. Bunun amaçlı ya bavulunuzda ekstra boşluk bırakın ya da yepyeni bir bavul almaya hazırlıklı olun. Tercih Olarak Ise körüklü bavulları da seçim edebilirsiniz. Şunlar gereksinim duyduğunuzda genişleyerek ek alan yaratır.
Bavul kaybolması çok olağan bir olaydır. Hatta çoğunlukla kaybolmaz, bir-iki zaman içerisinde kesinlikle adresinize gelir (hata bir uçuşa aktarılmıştır zira). Onun amaçlı tercih olarak ise ilaç, cüzdan, anahtar benzeri mühim ve minik şeyleri kesinlikle yanınızda taşıyın. Havayolları bu tip bagaj kaybolmalarında sizlere minik bir set veriyor. Bunlarda tarak, deodorant, diş fırçası ve macunu, t-shirt, krem, erkekseniz prezervatif, kadınsanız hijyenik ped / tampon benzeri birşeyler oldu neyse ki. Bilhassa Londra ve Amsterdam aktarmalı uçuşlarda bavul kaybolma rizikosu doruk yapar.
Bavulunuzda kesinlikle isminiz, e-posta adresiniz ve gsm telefonunuzun yer aldığı bir etiket takılı olsun. Bavullar nitelik ve yeni sezon modelleri sebebiyle birbirine aynı. Bagaj bandında yanlışlıklara karşın sizinkini ayıran bir şey koyun. Sapına bir eşarp bağlayın, bir kenarını boyayın. Etiket yapıştırmayın, onlar çoğunlukla düşer. Şayet bavulunuz o pahalı ve rengarenk cinstense ve kirlenmesine gönlünüz razı gelmiyorsa, pekçok havaalanında yer alan folyoyla kaplatma hizmetini kullanabilirsiniz.
Bu yasadışıdır. 11 Eylül sonrasında uygulamalarda görevlilerin bavulunuzun içini hiçbir gerek olmadan analiz yetkisi var. Şayet kilitlerseniz kırma yetkileri de var. Bu sırada meydana gelen hasardan da sorumlulukları olan değiller. Şayet kesinlikle kilitleyecekseniz TSA kodlu bir anahtar kullanın. Şunlar havayolları görevlilerinde özel maymuncuğu yer alan kilitler. Sıkıntı çıkmaz.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.