Bebek Sahibi Olmak İsteyenler İçin Öneriler

Bebek Sahibi Olmak İsteyenler İçin Öneriler

Yanlış bir dünya tarzı, hata beslenme ve stresli bir dünya da hormonları “altüst” ettiğinden ebeveyn olma bahtınızı zorlaşabiliyor. Şayet bebek sahibi olmak istiyorsanız hayatınızda pekçok şeye uyarı etmeniz gerekmektedir. İşte sizlere kadın hastalıkları ve doğum uzmanlarından öneriler:

Doktor Kontrolleri Önemli

Doğurganlık dönemindeki her kadın en geç 6 ayda bir kesinlikle jinekolojik kontrollerini yaptırmalıdır. Doğurganlığı azaltan (polikistik over sendromu, diyabet, çikolata kisti benzeri) bütün sıhhat problemlerinizi hekimlere muayene ettirmelisiniz. Bebek sahibi olmakta zorluk çeken bayanlarda en sık sık karşılaştığımız ve bizi zorlayan sorunlar yumurtalık ve rahimden geçirilmiş operasyonlardır. Buna Bağlı Olarak bu konuyla alakalı bilgilendirilmeliyiz. Fakat erken teşhis bu ihtimalleri azaltıyor.

Bebek Arkadaşı Diyet

Uzmanlarca yapılmış olan incelemeler ve tahliller sonucu olarak beslenme ile doğurganlık içinde hayret verici irtibatların olduğu anlaşılmıştır. Bebek arkadaşı bir beslenme düzeninin 4 temel kaidesi şunlardır;
1-İşlenmiş yiyecekler (beyaz ekmek ve pirinç benzeri) mahaline beden tarafında daha yavaş sindirilen karbonhidratlar (sebze ve tam tahıllar benzeri) seçmelisiniz.
2-Trans (hidrojene) yağlardan kesinlikle uzak durmalısınız.
3- Doymuş yağlar mahaline doymamış yağları tercih etmelisiniz.
4-Proteini hayvansal ürünlerden ziyade genellikle bitkisel besinlerden almalısınız.
Bu stil glisemik indeksi düşük besinlerden meydana gelen bir beslenme düzeninin kan şekerini balansta bulundurarak hem bir diyabeti önlediğini hem bir de kalp damar sıhhatini güçlendirdiği uzunca süredir biliniyor. Bununla birlikte doğurganlık üstünde de tesiri sanılandan büyüktür. Temel karbonhidratlar benzeri kan şekerini birdenbire yükselten yiyecekler yediğiniz süre, bedeniniz daha çok insülin üretir ve bu vücudunuzda daha çok testosteronun dolaşıma girmesi manasına gelir. Her Geçen Gün yumurtlama fonksiyonlarınız da bundan etkilenmeye başlar. Çeşitli tipte yağ ve proteinler, kandaki glikoz ve insülin değerlerini etkiler. Bu yüzden bir an öncesinde bol bol meyve ve sebze yeme alışkanlığı kazanmanızda yarar var. Bununla Birlikte alım satım sepetinizi kırmızı et mahaline olabildiğince balık, fındık, yumurta ve fasulye ile doldurmalısınız.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.