“Beden aklı” ile pek kilolardan kurtulun

“Beden aklı” ile pek kilolardan kurtulun

Beslenme ve kilo denetimi ile ilgili yapılmış olan yanlışlara dikkat çeken Dr. Fevzi Özgönül, pek kilolardan arınmak ve ek olarak zayıf tek görünüm elde etmek amaçlı vücut aklının ne türlü kullanılması gerektiğini şu şekilde anlattı:

Akşam yemeğe davetliyim düşüncesiyle erken kahvaltısı ya da öğle yemeğini atlamak/azaltmak: Çağrılı olduğunuz günlerde erken ve öğlen çok iyi doyun, akşam gittiğiniz davette tok olduğunuz amaçlı yiyemediğiniz yemekleri tabakta bırakın.
Ödem meydana geldiğini düşünerek; ödem söktürücü kürler inşa etmek ya da ilaçlar kullanmak: Bedenimiz şayet ödem yaptıysa tek bildiği vardır. Bırakın o aradığı zaman ödemi atsın. Ancak çok çay ve kahve içiyorsanız azaltın, bol su içmeye çaba edin, çok tuzlu yemeyin.

Daha çok kilo veririm düşüncesiyle çok pek spor inşa ederek çok pek enerji harcamak: Hareketi, sindirim sistemini çalıştırmak amaçlı yapmalısınız, spor gerçekleştirmenin da en güzel vakti akşam saatidir. Akşam saatlerinde spor inşa etmek, yediğiniz erken kahvaltısı ve öğle yemeklerinin sindirimine destekçi olabilir, yediklerinizin içinde bulunan, sindirimi en kolay değil meydana gelen protein ve yağların sindirimini olanağı sağlar. Sporu enerji harcamak amaçlı değil, enerji elde etmek amaçlı yapmalısınız.

Daha çok kilo veririm düşüncesiyle erken kahvaltısı ve öğle yemeğinde ek olarak az yemek: Ek Olarak az yerseniz hem tek akşamları acıkırsınız hem tek de eksik beslendiğiniz amaçlı bağlantı dokunuzu tamir edemezsiniz, küçülemez ve kilo kaybedemezsiniz.

Daha çabuk kilo veririm düşüncesiyle, yeşil kahve çekirdeği, alkali su benzeri gıdalar tüketmek: Tabiattaki öbür canlılar, doğada bulunan suları tüketerek sıhhatli yaşıyorsa sizin de benzer su ile sıhhatli yaşamanız gerekir. Bu sebeple yeşil çay, yeşil kahve, alkali su benzeri sıvılara güvenmeyin, siz natürel meydana gelen suyu seçim edin.
Sabah uyanınca ev vatandaşlarına kahvaltı hazırlayıp, en nihai kahvaltı yapmak: Öncesinde can ek olarak sonra canan diye tek özdeyiş vardır. O sebeple erken öncesinde bizzat kahvaltınızı yapın. Kahvaltı ne civarı erken yapılırsa, öğlen o civarı iyi acıkırız ve gece acıkmayız. Kahvaltı ve öğle yemekleri içinde en az 6 saat meydana gelmesine itina gösterin ama saat tutmayın. İyice acıkmadan yiyecek yemeyin.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.