Beyaz Tenliyseniz Uyarı

Beyaz Tenliyseniz Uyarı

BBC’nin haberine yönelik, beyaz tenli bireylerin, çok büyük güneş ışığına maruz kalsalar dahi, vücudun güneşten ürettiği D vitaminini yeteri kadar alamayabildikleri belirtildi.

İngiltere Kanser Araştırmaları Merkezi aracılığıyla desteklenen araştırmayı yürüten profesyoneller, çok büyük güneş ışığına maruz kalmanın da kansere ne sebeple olabileceğini hatırlattı.

Bu sebeple, açık tenli insanlar amaçlı daha çok D vitamini düzeyine erişmenin yönteminin bu olmadığını söyleyen profesyoneller, D vitamini destek faktörün çözüm olabileceğini belirtti.

Toplam 1200 kişi üstünde yapılmış olan araştırmada, çoğu açık tenli ve çilli meydana gelen 730 bireyin ideal D vitamini düzeyine sahip meydana gelmediği meydana çıktı.

Doktorlar, D vitamini takviyesini çoğunlukla fazla yüksek riziko altındaki gruplara öneri etmekte. Bu gruplar içinde siyahlar, vücudu tamamıyla örten elbiseler giyenler, ihtiyarlar, çocuklar, gebeler ve emziren bayanlar yer alıyor. Yapılmış Olan nihai denetim bu gruplara açık tenli kişilerin da eklenmesi gerektiğini gösterdi.

D vitamini, sıhhatli kemikler ve dişlerin oluşumu amaçlı yaşamsal oyun oynuyor. Çoğu insan amaçlı gün içerisinde 10 ile 15 dk güneş ışığına çıkmak vücuda yeteri kadar miktarda D vitamini sağlıyor. Bununla Birlikte, yağlı balıklarda ve süt ürünlerinde de az miktarda D vitamini yer alıyor.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.