Bir milyon 500.000’nci Octavia bandtan indi


Bir milyon 500.000’nci Octavia bandtan indi

Skoda’nın en fazla seçim edilen modellerinin en başında iştirak eden ve markanın büyüme stratejisinde mühim bir oyun oynayan 2.jenerasyon Octavia’nın üretim adedi bir buçuk milyona ulaştı.
Skoda, Mlada Boleslavda imalat hanesinde 1.500.000. Octavia meydana iştirak eden Beyaz Combi Greenline sürümünü ana üretim bandından indirdi. 2004 seneninden itibaren üretilen 2’nci nesil Octavia, Skoda markasının yükselişinin simgesi olması tarafından da mühim bir oyun oynuyor.
İkinci nesil Octavia’da kalite, donanım, kullanım kolaylığı, petrol ekonomisi ve Greenline serisi ile çevreci özelliklerde de standartların üst kısmına çıkan Skoda, Sedan, Combi, Scout ve RS versiyonlarıyla fiyat-fayda endeksindeki çıtayı da yükseltiyor.
2009 senesinde 50. yaşını kutlayan ve otomotiv piyasasının uzunca nefesli modellerinden bir tanesi haline iştirak eden Octavia’nın, Skoda’nın Çek Cumhuriyeti Mlada Boleslav, Vrchlabi, Rusya Kaluga, Hindistan Aurangabad, Kazakistan Ust-Kamenogorsk, Slovakya Bratislava ve Ukrayna Solomonovo fabrikalarında imalatı devam ediyor.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.