Bir Yaşlarındaki Çocuklarına Surat Nakli İstiyorlar

Bir Yaşlarındaki Çocuklarına Surat Nakli İstiyorlar

Van Muradiye kazasında hayatını sürdüren Yavruöztürk ailesi, artık 2 aylıkken yüzünün bir kısmı yanan bir yaşlarındaki çocukları amaçlı surat nakli yapılmasını istiyor.

İlçeye ilişkili Tansu köyü Ziyaret mezrasında hayatını sürdüren 6 nüfuslu Yavruöztürk serisinin bir yaşlarındaki çocukları Öznur, artık 2 aylıkken evlerde çıkan yangında yaralandı.

Annesi Özgül Yavruöztürk’ün gayretiyle alevlerin arasından çıkarılan minik Öznur, hastanede gördüğü rehabilitasyonun sonrasında sıhhatine kavuşurken, kafasında ve yüzünün bir kısmında yanık izi oluştu.

Maddi vaziyetleri eksik meydana geldiği amaçlı çocuklarını operasyon ettiremeyen aile, nihai zamanlarda yapılmış olan surat nakli operasyonlarından haberdar olunca bebeklerinin da yepyeni bir yüze kavuşması amaçlı minik Öznur’a surat nakli yapılmasını istiyor.

Anne Özgül Yavruöztürk, yaptığı bildiride, mutfakta yiyecek hazırladığı sırada evlerde çıkan yangında, odada kanepede uyuyan 2 maaş kızı Öznur’un alevlerin içinde kaldığını belirtti.

Çocuğunu alevlerin arasından kurtardıktan ardından hastaneye götürdüklerini ve 2 ay süresince tedavisini yaptırdıklarını ifade eden Yavruöztürk, ”Fakat kızımın yüzünde ve en başında giderilmeyecek seyreder kaldı. an itibariyle vaziyetini farkında değil ama büyüdüğünde yüzündeki yanık sebebiyle dışarı çıkamayacak ve okula gitmek istemeyecek. Bu sebeple surat nakli yapan ya da bu yanıkları iyileştirebilecek doktorlardan kızımın tedavisini üstlenmelerini talep ediyorum. Hayırseverlerden destek bekliyoruz” diye konuştu.

İnşaat işçisi meydana gelen baba Mehmet Yavruöztürk ise 4 çocuğundan en küçüğü meydana gelen Öznur’u tedavi ettirecek fırsatı var olmadığını belirterek, ”Kızım büyüdüğü zaman yüzündeki yanıklar sebebiyle psikolojisi bozulacak. Topluluk içerisinde kolay bir şekilde yaşayabilmesi amaçlı surat nakline gereksinimi var” diye sohbet etti.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.