Bira Katı Içki Sınıfına Alındı


Bira Katı Içki Sınıfına Alındı

Medvedev aracılığıyla imzalanmış meydana gelen belgede alkolün her türlüsünün bira da dahil olmak üzere olmak üzere gece saat 23:00’den erken 8:00’e civarı satışı yasaklanıyor. Bununla Beraber 2012 seneyin Ocakta ayından bu yana halka açık yerlerde, şehir parklarında, rekreasyon sahalarında bira dahil olmak üzere olmak üzere içki tüketimi tamamıyla yasaklanacak.

1 Ocakta 2013 tarihinde onay edilecek meydana gelen ek olarak geniş kanun tasarısında da içkili içkilerin kiosklar, pavyonlar, otobüs durakları, tren istasyonları, yakıt istasyonları ve havaalanlarında perakende satışı yasaklanacak.

Parlamenterler bununla beraber kanun planının içki ile yakın sürede meydana geldiği benzeri bira reklamının da kamu sahalarında yasaklanabileceğini kaydetti.

Rusya’da alkolden senede 80 bine yakın birey yaşamını kaybediyor. Gençler aralarında içki tüketimi 14 yaşa inerken çoğu insanın votka sebebinden iş süresini tamamlamış yani emekli yaşına civarı yaşayamadığına dikkat çekiliyor.

Rusya Hükümet Başkanı Dmitri Medvedev’in alkolü ‘ulusal felaket’ olarak duyuru etmesi ile beraber ülkede alkolle uğraş amaçlı çok iş yürütülüyor. 2012 seneye civarı içki tüketimini yüzde 25 düşürmek talep eden yöneticilerin hedefinde ücretlerin artırılmasıyla tüketimin azaltılması var. Ne var ki bugüne civarı geçekleştirilen aynı çalışmaların kaçak imalatı ve ölümleri getirdiğine değinen uzman olanlar, reklamların sınırlandırılması, bilinçlendirme ve öbür ruhsal tedbirlerin de beraber geliştirilmesi gerektiğini müdafaa ediyor.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.