Bleaching/Diş Beyazlatma Uygulamas

Bleaching/Diş Beyazlatma Uygulaması

Dişlerdeki nitelik değişimi farklı etkenlere ilişkili olarak gelişir. Yaşlanma, travma, seçilen yiyecekler, genetik etmenler üstelik ilaç tüketimi dahi dişlerin natürel beyaz renginin süre içerisinde bozulmasına neden verir. Bu estetik tek meseledir ve giderilebilir. Bleaching başka bir deyişle diş beyazlatma uygulaması diş renginden hoşnut olmayan bireyler için yapılmış olan kozmetik tek çözümdür. İki çeşit Bleaching/Diş Beyazlatma Uygulaması vardır.
Ofis Power Bleaching: Diş hekiminin bizzat kliniğinde gerçekleştirdiği uygulamaya Büro Power Bleaching denilir. Bu işlem tahmini tek saat içerisinde bitirir ve hasta kişi meselesiz biçimde yaşamına sürdürür. Büro Power Bleaching uygulamasında beyaz tek jel ve ışın kullanılır. Bu işlem ile birey çabuk tek biçimde bembeyaz dişlere kavuşur. Dişin beyazlık oranını dişin durumu hazırdaki nitelik kalitesi belirler. İşlem diş rengini 6 ile 8 ton açar. Şayet durumu hazırda çok da sarı, lekeli dişlere sahip değilseniz netice göz etkileyici tek beyazlık olacaktır.
Home Bleaching: Akabinde da anlaşılacağı üzere Home Bleaching yönteminde uygulama hanede yapılmaktadır. Kliniğe başvuru eden bireyin ağız miktarı alınarak kişisel plastik ağızlıklar hazırlanır. Ağızlığın içerisine “Carbamid Peroksit” asallı jeller konulur ve birey bu ağızlığı faydalanarak istenilen beyaz dişlere sahip olabilir. Uygulamanın müddeti Büro Bleaching civarı az değildir. Bu yolda ağızlık gün içerisinde 4-8 saat takılır ve aşağı yukarı 5-7 gün içerisinde netice verir.
Ağız ve Diş sıhhati mevzubahis olunca uyarı edilmesi gerekli olan en mühim noktalardan biri itinalı diş taşı temizliğidir. 6 ayda tek rutin ağız ve diş sıhhati denetimi yaptırmayı ve altını çizen itinalı olarak dişlerinizi fırçalamayı hayatınızın tek parçası haline getirmeyi unutmayın!

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.