Bu hekimler ülkeleri amaçlı çok değerli

Bu hekimler ülkeleri amaçlı çok değerli

Zanzibar Sıhhat Bakanı Zan Raşit Seyid Süleyman, Ülkemiz’de öğrenim gören 10 hekimin ülkesinde hizmet verdiğini ifade ederek, “Bu hekimler ülkeleri amaçlı çok değerlidirler” diye konuştu.

Süleyman, 2. Beynelmilel Ülkemiz Sıhhat Mezunları Kurultayı’nda yaptığı konuşmada, kurultaya çağrı edilmekten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Türkiye Cumhuriyeti’ne teşekkür eden Süleyman, Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın yardımıyla bu kurultayın gerçekleştirildiğini anlattı.

Kurultaydan sıhhat hizmetleri dair öğrenecekleri çok birşey yer aldığını belirten Süleyman, ulusal ve beynelmilel meydanda uzmanları tek araya getiren kurultayın çok mühim tek vesile meydana geldiğini vurguladı.

Süleyman “Ülkemiz’den mezun meydana gelen bu çocuklar bununla birlikte bu toplumun birer parçası olacaktır. Zanzibar’da 10 doktor Ülkemiz’de öğrenim görerek ülkelerine dönmüş ve hizmet veriyorlar. Bu hekimler ülkeleri amaçlı çok değerlidirler” diye konuştu.

Ülkemiz’nin sadece talebelere öğrenim vermediğini bununla birlikte ulusal tek merak da aşıladığını belirten Süleyman, “Umarım gelecekte çok ek olarak iyi, çok ek olarak yakından ilişkilerimiz olabilir. Inşallah şunlar sadece medikal meydanda kalmaz. Ülkemiz çoğalış hayat ülkelerine misal tek ülkedir” ifadelerini kullandı.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.