Bu ülkeler aptal mı

Bu ülkeler aptal mı

Resmi Gazete’nin 12 Ocakta 2017 nüshasında yayımlanan Türk yurttaşlığı yasayi uygulama yönetmeliğinde değişim yapan yönetmeliğe yönelik, en az 1 milyon dolar meblağında taşınmazı 3 sene satılmaması şerhiyle satın meydan, en az 2 milyon dolar meblağında sabit anapara yatırımı yapan veya en az 3 milyon dolar meblağında mevduatı 3 sene tutma koşuluyla Ülkemiz’de çalışma gösteren bankalara yatırdığı belgelenen veya bu tutarda hükümet borçlanma araçlarını 3 sene tutmak koşuluyla satın aldığı saptama edilen yabancılara Türk yurttaşlığı verilecek. Ek Olarak doğrusu bu kişilere Ülkemiz Cumhuriyeti yurttaşı olma karayolu açılacak.
Başka kültürlerden, topraklardan iştirak eden şahıslarla evini, vatanını paylaşmak halinde kalmak çoğu yerliyi huzursuz eder. Nitekim ne süre bu konu gündeme gelse, “Elin Arap’ıyla komşu mu olacağım?”rahatsızlığından mustarip yazlık elitinin söylenmeleri alır yürür. Fosfor yeşili parmak arası terlikle tüm içerik geçiren ama İngiltere’de İngiliz edebiyatı okuyup Shakespeare uzmanı olmuş Dubaili komşusunu aşağılayan Sapancalı tanıyoruz. Fakat bu söylenme ve mızıldanmalar kamusal sahaya çıkarken kılık değiştiriyor elbette, “Vatanı parsel parsel satıyorlar”, “Bu vatana ihanettir” söylemine dönüşüyor.
Yönetmelik Resmi Gazete’de yayınlandığından beri, bakıyorum, yeniden benzer goygoy. Bir kesimin gözünde vatan gitti gidiyor.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.