Casus benzeri tahmin etmek gerekiyor

Casus benzeri tahmin etmek gerekiyor

Bu benzeri vaziyetlerde deneyimli bir casus benzeri tahmin etmek gerekmektedir. Putin, KGB’nin eğitiminden geçmiş bir önder olduğundan son saldırının bir provokasyon terörü meydana geldiğini anında kavradı. Cumhurbaşkanımız Erdoğan da son derece deneyimli bir hükümet adamı olduğundan ve Ülkemiz benzeri binbir belanın saldırdığı bir ülkeyi yönettiğinden o da anında kavradı vakanın ne meydana geldiğini. Daima söylüyorum, bölgemizde Erdoğan ve Putin benzeri iki deneyimli kuvvetli liderin yer alması ve anlaşabilmeleri, hem bir dünyanın hem bir de bölgenin kocaman şansıdır.
İki önder “bu acı vakanın iki ülkenin mühim işbirliğini bozmayacağını” bu sebeple anında söylemiş ve gereğini hükümet terbiyesi kaideleri içerisinde inşa etmeye başlamışlardır.
Yazı bu mertebeye civarı kolaydı. Zira inandığım evrensel ilkeleri, kuvvetli hükümet terbiyesinin ne olması ve liderlerin ne türlü davranmasıyla alakalı evrensel prensipleri yazdım.
Şimdi ise bu son olay ile alakalı bir birşeyler söylemem gerekmektedir. Anlayacağınız benim de bir casus benzeri düşünmeye başlamam lazım.
Bunu bundan önce yazdım, son olarak de tekrarlamak zorundayım.
Benim uzunca yıllardır sürdürdüğüm bir hobim var. Basılmış bütün kalifiye casus romanlarını dikkatle okumaya çalışırım. Yeniden kalifiye casus filmlerinin tamamını de seyrederim.
Casusların ve onları muayene edenlerin beyinlerinin ne türlü çalıştığını anlamaya çalışırım.
Büyük devletlerin casus teşkilatlarının hükümlerini ne türlü aldıklarını da önemli şekilde öğrenirim.
Bunca senedir sürdürdüğüm bu hobimin bu sabah bana bu vakası ele almakta bir avantaj sağlayacağını tahmin ediyorum.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.