Çiçeğin suya aşkı

Çiçeğin suya aşkı

Günün birinde bir çiçekle su karşılaşır ve arkadaş olurlar. İlk önceleri iyi bir dostluk olarak sürdürür birliktelikleri, elbette süre lâzımdır birbirlerini tanışmak amaçlı. Gel süre, git süre çiçek o civarı sevinçli olabilir ki, mutluluktan içi içerisine sığmaz çoğalış ve anlar ki, su’ya aşık olmuştur. İlk defa aşık meydana gelen çiçek, çevreye kokular saçar, “Sırf senin hatırın amaçlı ey su” diye. Öyle süre gelir ki, çoğalış su da içerisinde çiçeğe karşın birşeyler hissetmeye başlamıştır. Zanneder ki, çiçeğe aşıktır ama su da ilk kez aşık oluyordur.

Günler ve aylar birbirini kovalalar ve çiçek acaba “Su beni seviyor mu?” diye düşünmeye başlar. Zira su, birçok ilgilenmez çiçekle… Oysa çiçek, alışkın değildir bu şekilde bir sevgiye ve dayanamaz. Çiçek, suya “Seni seviyorum der. Su, “Ben de seni seviyorum” der. Aradan süre geçer ve çiçek yeniden “Seni seviyorum” der. Su, yeniden “Ben de” der. Çiçek, sabırlıdır. Bekler, bekler, bekler. Çoğalış öyle bir hale gelir ki, çiçek koku saçamaz çevreye ve nihai defa suya “Seni seviyorum.” der. Su da ona “Söyledim ya ben de seni seviyorum.” der ve zaman gelir çiçek yataklara düşer.

Hastalanmıştır çiçek çoğalış. Rengi solmuş, çehresi sararmıştır çiçeğin. Yataklardadır çoğalış çiçek. Su da en başında bekler çiçeğin, destekçi olmak amaçlı sevdiğine… Bellidir ki çoğalış çiçek ölecektir ve nihai defa zorla başını döndürerek çiçek, suya der ki; “Seni ben, hakikaten seviyorum.” Çok hüzünlenir su bu durum karşısında ve nihai çare olarak bir hekim çağırır nedir sıkıntı diye.
Doktor gelir ve kontrol eder çiçeği. Ardından şu şekilde der doktor: “Hastanın hali ümitsiz çoğalış elimizden herhangi birşey gelmez.” Su, heyecan eder, sevgilisinin ölümüne gerek meydana gelen rahatsızlık nedir diye ve sorar doktora. Hekim, şu şekilde bir bakar suya ve der ki: “Çiçeğin bir rahatsızlığı yok arkadaşım… Bu çiçek yalnızca susuz kalmış, ölümü onun için” der.

Ve anlamıştır çoğalış su, sevgiliye yalnızca “Seni seviyorum” demek yetmemektedir!
escort gaziantep

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.