Çiftlere Özel Tüp Çocuk Uygulaması Muvaffakiyet Sağlıyor

Çiftlere Özel Tüp Çocuk Uygulaması Muvaffakiyet Sağlıyor

Bunda; her çifte özel tedavi yazılımları uygulanmaması ve kalifiye embriyo mahaline pek sayıda yumurta elde edilmesine odaklanılması benzeri sebepler gösterişli oldu. Memorial Antalya Hastanesi Tüp Çocuk Merkezi’nden Op. Dr. Mehmet Öztürkmen, tekrarlayan tüp çocuk başarısızlıklarında özel tedavi yaklaşımları ile ilgili haber verdi.

Hastaya özel tüp çocuk uygulaması

Tekrarlayan tüp çocuk başarısızlığı, art arda 3 tüp çocuk rehabilitasyonu ardından hamilelik elde edilememesi durumudur. Bu Gibi vaziyetlerde hamilelik en sık sık, çiftlerde rastgele bir sıkıntı yokken güzel bir embriyo gelişememesi sebebinden oluşmamaktadır. Tüp çocuk tedavilerinde de her hastanın standart tedavi yaklaşımlarına benzer cevabı vermesi olası değildir. Bu nedenle “hastaya özel bir tedavi yaklaşımı” gündeme gelmekte; anlaşma, ilaç değişiklikleri ve dayanak rehabilitasyonların yanında yumurta kalitesini artırmaya karşı özel işlemler ile ek olarak iyi embriyo ele geçirilmesi sağlanmaktadır.

Düşük doz ilaçla iyi kalitede yumurta

Tüp çocuk tedavilerinde yumurta kalitesinin 2. tasarıda tutulması ve birden pek yumurta elde edilme yaklaşımı içerisinde olunması, iyi embriyo gelişiminin önündeki en kocaman engeldir. Pek sayıda yumurta elde faktörün hamilelik ihtimalini yükselttiği düşünülse de bu durum tam aksine başarısız tüp çocuk tedavilerine sokak açabilir. Yepyeni tüp çocuk tedavi yaklaşımlarında; fazla yüksek doz ilaç uygulamalarından kaçınarak, ek olarak düşük dozlarla ek olarak az sayıda fakat kalitesi fazla yüksek yumurta elde edilmesine önem verilmelidir. Fazla Yüksek doz ilaçla çok çabuk gelişen yumurtaların, döllenme ardından rahimde tutunma performansları düşüktür.

Laboratuvar şartları ideal olmalı

Tüp çocuk laboratuvarının uyumlu koşullarda olması, eşlerin üreme hücre potansiyelinin tam olarak olarak görülebilmesini ve değerlendirilmesini de sağlamaktadır. Kalifiye embriyo gelişmesini destekleyerek hamilelik başarısı elde edilmesini imkanı sunan en mühim kriterlerden biri de tüp çocuk laboratuvarının uygulama şartları, teknik aşağı mimari ve uygulayıcıların tecrübesidir. Laboratuvar, gökyüzü kalitesi tarafından iyi değerlendirilmeli ve bilhassa havadaki kimi bakteri ve partiküllerin işlemlere kayıp vermesini engelleyecek biçimde tasarlanmalıdır.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.