Çocuklarda alerji hastalıklarının iyileştirme yolları

Çocuklarda alerji hastalıklarının iyileştirme yolları

Acıbadem Maslak Hastanesi Genç Alerji Uzmanı Profesyonel. Dr. Gülbin Bingöl, viral enfeksiyonların sebep olduğu rahatsızlıklarla aynı özellikler taşıyan alerjik hastalıkların ayrımına gerçek biçimde varılarak iyileştirme uygulanması gerektiğini, tersi halde çocuğa hata ilaçlar verilerek zaman kaybı yaşandığını bildirdi.

Profesyonel. Dr. Bingöl, sözlü olmayan izahında, mevsimin değişmesiyle tabiatta ve toplumsal yaşamda meydana gelen farklılıkların, çocukların sıhhatini da yakından etkileyici meydana geldiğini, bu dönemde çok çabuk dağılan virüsler, grip ya da solunum karayolu enfeksiyonlarına ne sebeple olurken, nemli havanın da tesiriyle alerjik problemlerin daha çok yaşandığını ortaya koydu.

Hatta bazen de bu 2 sorun birbirleriyle karıştırılarak, alerjik problemlerin es geçilebildiğini belirten Bingöl, şunları kaydetti:

“Ülkemizde sıklığı tam anlamıyla bilinmemekle birlikte bilhassa Amerikan nezle otu poleni güzde pik inşa ediyor ve alerjik duyarlılığı meydana gelen kişilerde burun akıntısı, hapşırma, burun kaşıntısı, gözlerde kızarıklık benzeri belirtilere ne sebeple olabiliyor. Bunun dışarısında bilhassa mantar sporları nemli havalarda ve yağmurlu günlerde havada uzunca zaman kalabiliyor ve alerjik bulguların meydana çıkmasına ne sebeple olabiliyor. Ev dışı ve ev içi küf mantarlarına alerjisi meydana gelen çocuklar bu vaziyetten daha çok etkileniyor. Yeniden ev tozu alerjisi meydana gelen çocuklarda da alerjik bulgularda alevlenme görülebiliyor.”

Alerjiyle maçta grip aşısı, maske tüketimi, evin nemini azaltma, fazla mal ve halıdan sakınma, ortamda sigara içilmemesi, hazırlıklı gıdalardan uzak durulması ve el yıkamanın ehemmiyetine dair Profesyonel. Dr. Bingöl, okulların açılmasıyla başı gösteren en mühim meselelerden birinin viral enfeksiyonlar meydana geldiğini ifade etti.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.