Dağınık yatak

Dağınık yatak

SON vakitlerde bir uykusuzluk hali başladı. Çocukluğumdan itibaren uyku düzenimin süper meydana geldiği söylenemez, ama son durum ek olarak vahim. 2-3 saatlik uykudan ardından sabaha karşın en sevimsiz saatlerde uyanıp oturuyorum.
Son günlerde beynimde çok pek koşuşturma var. Beynimdeki koşuşturma bu sebeple 4×100 bayraklı yarışa benziyor. Koşu yapan olaylar hiç yorulmuyor, farklı kulvarlardaki koşucular daima zindeler. Başka Bir Deyişle gelişmeler, koşulacak işler hiç durulmuyor.
Beynim direniyor ve yorulmayı reddediyor; vakaları, koşuşturmayı yakalamaya çalışıyor. Oldukça Başarılı oluyor mu bakıp göreceğim, ama son olarak beni uyutmadığı kesin.
Loş ışıkta otururken insanın belli bir süre öncesinde kalktığı dağınık yatağını izlemesi garip düşüncelere sokak açabiliyor. Leonard Cohen, “Chelsea Hotel No. 2” isimli şarkısında Janis Joplin olması gerekli olan bir kadınla dağınık yatağında ağızdan seks yapışını anlatır.
Bu dağınık yatak görüntüsünün güzel tarafı olabilmektedir, ama işin karanlık istikameti de var. Dağınık yatak fotoğrafları, çoğalış orada olmayan insanı anlatır. Buna Bağlı Olarak inşa edilmiş yatak fotoğrafları, ölümü en güzel ifade eden fotoğraflar onay edilir.
Dorothea Lange, fotoğraf üst kısmına verdiği derste öğrencilerinden içerisinde birey mevcut olmayan ama insanı ifade eden fotoğraflar çekmelerini istediğinde, eline birden pek dağınık yatak resimi gelmiştir.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.