DAHA ÇOK MODERNLEŞEN, YÜKSELEN BİR TÜRKİYE VAR”

DAHA ÇOK MODERNLEŞEN, YÜKSELEN BİR TÜRKİYE VAR”

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Kudret Bülbül de nihai 2 senede 20 ülkede mezunlar buluşması yaptıklarını ifade ederek, bu çeşit faaliyetlerin yepyeni Ülkemiz’nin tek ifadesi meydana geldiğini vurguladı.

Yeni Ülkemiz’nin “tarihi, toplumu ve coğrafyasıyla barışık” manasına geldiğini anlatan Bülbül, bu hale gelinmesi amaçlı uzunca seneler uğraşıldığını anlattı.

Bülbül, “Hamdolsun bu sabah fazladan normalleşen, daha demokratikleşen, daha yükselen tek Ülkemiz var. Ülkemiz hakikaten beşeri ve teknik kalkınma dair çok kocaman mesafeler katetmiştir. Yepyeni Ülkemiz’nin yepyeni gereksinimleri bağlamında çabalar gösteriyoruz. Şu an halihazırda 15 bin beynelmilel öğrencimiz var. Düne yönelik çok ileri tek noktadayız ama dünyanın geldiği noktaya baktığımız süre hepten kendimizi geliştirmeliyiz. Katedeceğimiz çok kocaman uzaklık var” dedi.

Tüm Endüstrici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Başkanı Hasan Katı, hükümetin sıhhat kapsamında gösterdiği başarıları destek vermek için bu organizasyonun sorumluluğunu üstlendiklerini aktardı.

Kurultayla sıhhat turizmi hedeflerinin daha erken yakalanmasını hedeflediklerini belirten Katı, “Bu kongre Ülkemiz’nin global sıhhat diplomasisinde daha etkin oyun almasını sağlayacaktır. Kongre, Ülkemiz’nin tanıtımına ve ülke ekonomisine katkı sağlayacaktır. Kurultaya 60’a yakın ülkeden 600 dolaylarında doktor ve eczacı katılıyor. Bu sene panel ve oturumların dışarısında iş müzakereleri ve konferanslarla panelimize kuvvet katacağız. Bundan daha sonra bu çatı altındaki bireylerin ülkeleriyle Ülkemiz arasındaki ilişkileri geliştirmeye çalışacaklarına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.