Davranış Biçimlerine Yönelik Köpeklerde Karakter

Davranış Biçimlerine Yönelik Köpeklerde Karakter

Tıpkı biz vatandaşlar benzeri köpekler de karakter durumundan değişiklikler gösterirler. Tek Takım uslu yaradılışa sahip olurken tek takım korkak ya da inatçı olabilmektedir. Ailenizin sadık dostlarının öğrenim sürecinde karakter nitelikleri önem taşır. Bu makalemde size köpeklerin karakter nitelikleri ve buna ilişkili olarak öğrenim süreçlerinden bahsedeceğim.
Sakin Köpekler
Sakin yaradılıştaki köpeklerin en bariz nitelikleri uzunca uyuma süreleridir. Çoğunlukla günün kocaman kısmını uyuyarak geçirirler. Hareketsizdirler. Uslu karaktere sahip bu köpeklerin, vücut saatleri öbür köpeklerden farklı çalışır.
Eğitim Süreci: Uslu karakterli köpekler öğrenim süreçlerinde çok pek alaka beklerler.
Korkak Köpekler
Korkak yapıdaki köpekler hem de utangaçtırlar ve en basit ses ya da gürültüden çok hızlı etkilenirler. Korkak köpeklerin en bariz özelliklerinden biri sahibinin yakınında kendini güvende hissetmesinden ötürü sahibinin arkasına saklanma eğilimidir. Bu karakterdeki köpeklerin öncelikle cesaretlendirilmesi gerekir. Öğrenim Süreci: Korkak yapıya sahip köpekler öğrenim süreçlerinde nazik ve sevgi dolu davranışlar beklerler. Katı davranışlar köpeğin negatif etkilenmesine ne sebeple olabilir.
Sinirli Köpek
Yapısı sinirli meydana gelen köpekler tek çok kez titrerler, gergin ve panik halindedirler.
Eğitim Süreci: Sinirli karaktere sahip köpekler eğitilirken suskun ve uslu yerler seçim edilmelidir. Narin tek ses tonu onu cesaretlendirecektir.
İnatçı Köpek
İnatçı karaktere sahip köpekler başına emir olurlar. İnatçı köpeklerin sahiplerini kabullenmeleri zaman alır.
Eğitim Süreci: İnatçı karaktere sahip köpekler eğitilirken denetimi elde tutmak mühimdir. Ona sahibin başka bir deyişle patronun kim meydana geldiğini göstermelisiniz.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.