Deniz ‘Cam’ı açtı


Deniz ‘Cam’ı açtı

Yaprak Dökümü’nün berbat kalpli Ferhunde’si tiyatroda İpek oluyor. Deniz Çakır, yepyeni oyunu Cam’ı, önerileri ve özel yaşamıyla alakalı birçok şeyi Habertürk’e bütün içtenliğiyle anlattı.
Dile pratik 5 yıl süresince kötünün kötüsü bir kadına öldü Deniz Çakır. Yöntemde görenler onu “Aaa bak Ferhunde” diye çağırdı. Ben de buluştuğumuz anda aynı bir nidayla seslenmek istedim. Çakır, Ferhunde civarı kışkırtıcı, onun benzeri katı bakışlı, özünden güvenilir. Yalnızca berbat değil, aksine yetişkin, mütevazı ve şeker biri. Kararlılığı insanı heyecanlandırıyor. Geçen Gün başlayan tiyatro oyunu “Cam” amaçlı “Hayatımın rengi”diyor. Ne çabuk!.. Yaprak Dökümü tamamlandı, Deniz Çakır önündeki mücadelelere bakıyor. bu sırada ne sorsam cevap verdi, “Şurayı çıkaralım” benzeri laflar etmedi ya da “Yayınlanmadan bir yollar mısın?”demedi. En berbat ne olabilmektedir ki?.. Değil mi?..
5 senelik Ferhunde macerasından ardından kendinizi her bağlamda “iyi” hissediyor musunuz?
Yaprak Dökümü hayatımda çok mühim bir sayfa açtı. Hemen o sayfa kapandı şayet bende çok özel birşeyler bıraktı. Hem Bir dostluklar hem bir de meslek mananında. Konservatuardan ardından en pek şeyi Yaprak Dökümü’nde öğrendim. Düşünsenize konservatuvar dahi 4 yıl, ilk defa hayatımda bu civarı itinalı ve uzunca bir iş yaptım.
Şimdi yepyeni hayalleriniz var mı?
Yapmak istediğim çok iş var. 23-28 yıl arası Ferhunde’yle geçti. Hemen 30’a yaklaşıyorum, çoğalış olan hayalleri gerçekleştirmek gerekli. Şayet öncesinde belli bir süre dinlenmek talep ediyorum.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.