DİKKATE ALMA MECBURİYETİ

DİKKATE ALMA MECBURİYETİ

Diyanet’in hariç yapılan ve çok birey aracılığıyla gerçek onay edilen diğer imsakiyelerin en başında da, Profesyonel. Dr. Abdülâziz Bayındır ile Süleymaniye Vakfı’nın yayınladığı zaman listesi geliyor.
Profesyonel. Bayındır’ın dinî konulardaki görüşlerine katılmayabilir, yorumlarını çok yahut katı inceleyebilirsiniz şayet astronomlarla zaman ile ilgili yıllardan buyana beraberce yapıp bir neticeye bağladığı faaliyetini gözardı edemezsiniz ve bu çalışmayı kesinlikle dikkate alması gerekenlerin en başında da Diyanet İşleri vardır!
Mesele burada oruçlu geçtiğimiz müddetin uzunca olmasından ötürü sorun çektiklerini söyleyenlerin yakınmalarına bir kılıf uydurarak çare bulmak, başka bir deyişle oruç saatlerini azaltmak değil; bir hesaplama hatasının yapılıp yapılmamış meydana geldiğini ortaya çıkartmaktır. Dolayısıyla iş Diyanet’e düşmekte ve Diyanet İşleri Başkanlığı gittikçe yaygınlaşan 2 söylentinin, hesaplamalarda çok daha eskiden bir yanlış yapıldığı şayet çoğalış hatadan dönülemediği iddiasına ve imsakı geriye çekerek kendisini güvence altına alma gayreti içinde yer aldığı görüşüne çoğalış kesinlikle bir cevaplamak zorundadır.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.