Diyabet diyeti diye bir şey var

Diyabet diyeti diye bir şey var

Hemen her gün internette diyabetliler için yeni bir diyet reçetesi ortaya atıyorlar bitkiler otlar tavsiye ediliyor.
konuyla ilgili ilgisiz birçok kişi diyabeti iyileştireceğini idda eden önerilerde bulunuyor.çoğu bilim dışı bu iddalar diyabetli hataların sağlığını ciddi olarak tehdit ediyor.
Diyabet ülkemizde 7 milyon kişiyi doğrudan ilgilendiren bir hastalık.diyabete aday olan kişilerle bu sayı en iyimser tahminlerle 12-14 milyonu buluyor.Sonuçta türkiye nüfusunun altında biri diyabet sorunuyla karşı karşıya.

Bu kadar geniş kitleleri ilgilendiren bir hastalığın doğru tadavisi hem milyonlarca insanın sağlığı hem de ülke ekonomisi açısından çok önemli.Ama diğer taraftan bir çok kişi için de önemli bir ticari alan.Üzülerek belirtmek gerekirse bu alanda hasta sağlığını tehliye atan bir çok insan var.
Diyabette doğru tedavinin tek yöntemi doğru beslenmeden geçiyor.bu nedenle hastaların özellikle beslenmeden geçiyor.Bu nedenle hataların özellikle beslenme alanında bu kadar yoğun öneri bombardımanı ve bilgi kirliliği içinde gerçek bilgiye ulaşmasına hangi gıdaları alacağına ve nasıl besleneceğini bilmesi çok öenlidir.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.