Domatesin yararları saymakla bitmiyor


Domatesin yararları saymakla bitmiyor

Uzman Diyetisyen Nilay Keçeci, pekçok uzmana yönelik iyi bir surat ve ten amaçlı gerekli meydana gelen şeyin kozmetik mahsulleri değil tam aksine her süre elimizin altında yer alan yiyecekler ve gıda maddeleri meydana geldiğini ifade etti.

Nilay Keçeci, ”Narenciyeler, narin ve iyi, gergin bir cilde sahip olmanızı olanağı sağlar. C vitamini binlerce zerafet kremi içerisinde yer alan birinci ten bakımı içeriğidir. Bu vitamin vücudun kolajen üretmesine destek eder. Kolajen ise cildinizin basit yapısını şekillendiren proteindir. 35 yaşından ardından kolajen azalınca cildiniz sarkmaya başlar. Portakal, greyfurt, domates cildinizin gerginleşmesine destek eder.” dedi.

Uzman Diyetisyen Nilay Keçeci, daha ardından şunları kaydetti; “Kokusunu sevmeyebilirsiniz, fakat yumuşaklığına bayılacaksınız. Deniz ürünlerinin etkin bileşenleri Omega 3 yağ asitleri, çinko. Her Biri balığın sağlımız amaçlı faydasını kesinlikle duymuştur. Pekçok

balık türü ve kabuklu deniz hayvanları, bilhassa istiridye ve somon benzeri yağlı balık ten amaçlı güzel bir yemek. Olması Gerektiği Kadar omega 3 alınınca cildinizde kuruluk ve irin olmaz. İltihap cildinizin daha çabuk yaşlanmasına ne sebeple olur. Araştırmalar, pek nadir omega 3 alanların egzema ve sedef rahatsızlığı benzeri ihtihabi bozukluklarına daha yatkın olduklarını gösterdi. Omega 3 yağ asitleri bununla birlikte kalp damarlarını savunuyor, dolaşımı tertip ediyor. İyi bir dolaşı da ten sıhhatini etkiliyor. Çinko, akneyle savaşmada destekçi oluyor, yepyeni hücre yapımına katkıda yer alıyor, cilde güzel bir parlak olmak veriyor.”

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.