Duruşunuza ve Yürüyüşünüze Dikkat


Duruşunuza ve Yürüyüşünüze Dikkat

Duruş da yürüyüş de ciddiye alınması gerekli olan konular.

Dokuz Eylül Üniv. Fizik Iyileştirme Reh.Yük.Okulu Öğretim Görevlisi Profesyonel. Dr. Mehtap Malkoç konu konusunda olarak şu izahlarda bulundu; “Çoğunluk zaman boyu sehpa en başında zaman geçiriyor. Aktivitelerin çoğu öne gerçek. Baş gittikçe öne gerçek düşüyor. Omuzlar da öne gerçek geliyor. Öncesinde duruşu düzeltmek gerekmektedir. Baş aklımıza geldikçe geriye çekilmeli, omuzlar ortada olmalı.”

Bel de ise belirleyici meydana gelen yanlardaki adele grupları. Ne çok önde ne de geride durmalı. Profesyoneller nötral duruşun pekçok iskelet rahatsızlığını önlediğine dikkati çekiyor.

Düzenli, açık havada, gerçek ayakkabıyla ve gerçek tabanda yapılmış olan egzersiz sıhhatli ve formda kalmak amaçlı ne civarı yararlıysa, beton ya da asfalt tabanda yapılmış olan yürüyüşler de eklemler amaçlı o civarı zararlı.

Profesyonel. Dr. Mehtap Malkoç; “Bizim yürüyüşte aradığımız birşey, omuzlar benzer hizada mı? Adımların mesafesi, kol salınımları simetrik mi eşdeğer mi bunları değerlendiriyoruz.” sözleriyle yürüyüşte uyarı edilmesi gerekli olan unsurları altını çizdi.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.