Ebolanın çaresi bu ilaç mı?

Ebolanın çaresi bu ilaç mı?

Fujifilm Corporation’dan yapılmış olan izah etmeye yönelik, Ebola Virüsü Hastalığı’nın (EVD) dağılmasını engellemek amacıyla bu hastalığa yakalanan başka ülkelerdeki birden fazla hastaya verilmek üzere grip ilacı meydana gelen 200 mg’lık Avigan Tableti’nin üretimi amacıyla çalışmalara başlandı.

Fujifilm Corporation Başkanı Shigehiro Nakajima’nın onayıyla üretimine hüküm verilen Avigan Tabletleri, Fujifilm Grubu’nun bir şirketi meydana gelen Toyama Chemical Co. Limited Şirketi. aracılığıyla grip ilacı olarak geliştirilmişti. Avigan Tabletleri’nin farelerde yapılmış olan testlerinde Ebola’ya karşın da gösterişli meydana geldiği anlaşıldı. Bunun üst kısmına Batı Afrika’dan Avrupa’ya nakledilen pekçok ebola hastasının ivedi rehabilitasyonunda de denenen ilaç pozitif netice verdi. Fujifilm, nakledilen bu hastaları tedavi eden hükümetlerin ve tıp teşkilatlarının Japon hükümetiyle yaptığı müzakerelerin sonrasında istekler çerçevesinde bu hastalar amacıyla Avigan Tabletleri’ni tedarik etmeye başladı.

Bu gelişmeler üst kısmına, Fransa ve Gine hükümetleri, Kasım ayı ortalarında EVD rehabilitasyonu amacıyla Avigan Tabletleri’nin Gine’de muayenehane deneylerini gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Fujifilm’den de bu hedefle Avigan Tabletleri ve ürüne ilişkili olarak teknik verileri sunması talep edildi. Fujifilm de Fransa, Gine ve Japonya’daki yetkililerle işbirliği şeklinde koordineli çalışarak bu isteği karşılamaya aynı ritimde devam edecek.

Gine’de gerçekleştirilecek muayenehane deneyin, Avigan Tabletleri’nin etkinliği ve güvenliğini tam anlamıyla kanıtlaması halinde Fujifilm’den kocaman çapta muayenehane kullanım amacıyla mahsulleri temin edilmesi bilave ediyor. Halihazırda Fujifilm’in elinde 20 bin doz Avigan Tablet stoğu ve bununla birlikte tahmini 300 bin doz amacıyla de etkin ilaç bileşeni stoğu hazırlıklı durumda. Öbür muayenehane için kullanımlara hazırlık olması amacıyla da firma, EVD hastalarına verilmek üzere Avigan Tabletleri’nin üretimine Kasım ayı ortasında başlayacak. Fujifilm, hastalığın kapsamının hepten dağılması halinde yeteri kadar miktarda Avigan Tableti tedarik etmek amacıyla ek üretim yöntemiyle elindeki stok miktarını arttıracak.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.