En çok sipariş alınan günler? İller hangileri?

En çok sipariş alınan günler? İller hangileri?

En çok sipariş aldığımız zaman Pazartesi . Tahminimizce hafta sonu geçtikten ardından insanların gereksinimi tekrardan nüksediyor . En çok sipariş edinilen 2. zaman ise Çarşamba . Bu da bize insanların hafta sonuna hazırlandığını düşündürüyor .

En çok sipariş verici illerde başı İstanbul çekiyor zira bildiğimiz gibi en dik nüfus burada . Ankara , İzmir ve Bursa benzeri öbür kocaman şehirlerden ardından en fazla sipariş aldığımız önce üç şehir sırasıyla Balıkesir , Konya ve Diyarbakır . İlginç noktalardan biri de çok heterojen tek gönderim bölgesi haritamız var . PrezervatifAl . com’la bu güne civarı Ataköy Konakları’ndan Şırnak gün Beytüşşebap’a , Polat Tower Residence’den Iğdır’a civarı her Türkiye’nin 4 köşesine ürün gönderimi yaptık .

” Utanma hissi cinsel hazzı azaltır ”

Anadolu Sıhhat Merkezi’nden Profesyonel Psikolog Aylin Sezer suallerimizi cevapladı .

Prezervatif tüketimi ne sebeple utanılacak tek sıkıntı olarak görülüyor? Bunun altında yatan ruhsal nedenler neler?

Prezervatif kullanımının utanılacak tek sıkıntı olarak görülmesi , kocaman oranda eksik haber ve hata anlamlandırmalardan kaynaklanmaktadır . Kişiler , prezervatif kullanmayı öneri faktörün partnerin güvenini sorgulamak manasına geldiğini düşünmekte ve bu sebeple çekinebilmektedir . Birçok çok insan emniyetli cinsel ilişkinin ek olarak az doyum verdiğini ve zahmetli meydana geldiğini düşünmektedir . Ancak emniyetli cinsel ilişkiyle hem tek korunulabilir hem tek de cinsel yaşamdan zevk alınabilir . Emniyetli seks , çiftler arasındaki iletişimi ve güveni arttırır , ilişkiyi güçlendirir . Endişe ve gerginliği ortadan kaldırarak hazzı çeşitlendirir ve cinsel ilişkinin müddetini uzatır .

Neden cinsellikten bu civarı utanıyoruz?

Kişilerin içerisinde yetiştiği aile , yakın etraf , topluluk , anane ve görenekler , dini ve ahlaki inançlar cinsel tutum ve tutumları etkiler . Ek Olarak ananesel yaşamsal ve kültürel yapılar , cinselliğin hayatın natürel ve sıhhatli tek parçası olarak görülmesini engellemektedir . Meğer cinsellik bütün insanlara hastır ve insanlar cinselliklerini ilginç yöntemlerle anlam etme bağımsızlığına sahiptir .

Bu utancı yenmek ve sıhhatli tek cinsel ilişkiye girmek için ne inşa etmek gerekiyor?

Sağlıklı tek cinsel hayat için öncelikle cinsellikle alakalı haber sahibi olmak gerekmektedir . Bazen noksan ya da hata veriler de çiftlerin cinsel hayatına kayıp verebilmektedir . Cinsel hayat , karşılıklı güven , bağlılık , hürmet , sevgi ve dürüstlük üst kısmına kurulmalıdır . Sıhhatli tek cinsel hayat için çiftler birbirleriyle konuşmaları , paylaşmaları ile alakalı teşvik edilmelidir . Unutulmamalıdır ki , sevinçli ve sıhhatli tek cinsel hayat , kendini ve eşini tanımakla başlar .

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.