Erkunt Traktör’ün 50. modeli hattan indirildi

Erkunt Traktör’ün 50. modeli hattan indirildi

Otomotiv piyasasının lider markası Erkunt Traktör, 50. modelinin hattan indirilişini, 18 Ekim’de Erkunt Traktör imalat hanesinde tertip ettiği merasimle tebrik etti. T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın M. Mehdi Eker ile ASO Başkanı Sayın Nurettin Özdetek’in katıldığı merasimde Erkunt’un 50. modeli hattan indirildi.

Törenin ev sahipliğini üstlenen Erkunt Traktör Idare Heyeti Başkan Yardımcısı Zeynep Erkunt Hediye yaptığı konuşmada 8 senelik çocuk tek markanın 50. modelini hattan indirmenin mutluluğunu yaşadıkların ifade etti. “Üretime başladığımız 2004 seneyi Ekim ayından beri üretimimiz ve satış rakamlarımız gittikçe yükseldi. 2010 seneninden itibaren iç pazarda üçüncü sıradayız. 25 ülkeye ihracat yapan Ülkemiz’nin traktör markasıyız. İlk kez tek Türk markası traktörlerinin üst kısmına gururla “Ülkemiz’de tasarlanmış ve

üretilmiştir”yazıyor. Bulgaristan’dan Cezayir’e, Antigua Barbuda’dan Avustralya’ya civarı dünyanın her yerinde Erkunt bayrağı, başka bir deyişle Türk bayrağı dalgalanıyor”diye konuşan Zeynep Erkunt Hediye, “Yola çıktığımız günden beri her fırsatta çiftçilerimizle tek araya gelerek ihtiyaçlarını, traktörden beklentilerini ve üstelik hayallerini dinledik. 8 senede toplamında 5 milyon km sokak kat ettik. Bu Sabah, 2012 seneyi Ekim ayı içinde, 8. yıl günümüzü kutlarken, 50. çeşitli modelimizi hattan indiriyoruz. Bu hayat genelinde tek başarı”diye konuştu.

Sektörde KDV sıkıntısı kepenklerin inmesine gerek oluyor

Zeynep Erkunt Hediye, konuşmasında bununla birlikte Türk traktör piyasasının yaşadığı vaziyet ile ilgili da haber verdi.”Traktör otomotivin en mühim kollarından birisi. Ulusal gelirinin mühim bölümünü zirai imalattan elde eden ve trafiğe kayıtlı 1.400.000 traktörü meydana gelen tek ülkede traktör sektörü de stratejik ehemmiyete sahip. Türk Malı dizayn araba konusu gündemdeyken, türk malı traktör üreticileri olarak mukassi tek dönemden geçiyoruz. Sektörün en kocaman sıkıntısı indirilmiş KDV. Traktör ve zirai ekipman üreticilerine ürünlerini %8 ile satma koşulu getirildi.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.