Estetik ameliyatta ilk 20’deyiz

Estetik ameliyatta ilk 20’deyiz

Uluslararası Estetik Plastik Cerrahlar Derneği’nce (ISAPS) azasi ve öğrenim profesörlerinden Profesyonel. Dr. Onur Erol, yaptığı açıklamada Ülkemiz’nin plastik cerrahi kapsamında en oldukça başarılı ve seçim edilen ülkeler aralarında bulunduğunu ifade etti.

Araştırmanın, hayat genelinde 20 bin estetik cerrahın operasyon kayıtlarının faydalanılarak yapıldığını anlatan Erol, neticelerin bir an önce Economist (İngiltere edisyonu) mecmuasında yayımlandığını duyurdu. 2011 senesinde hayat genelinde tahmini 15

milyon bireyin estetik operasyon geçirdiğini bildiren Erol’un verdiği bilgiye yönelik, birinciliği Güney Kore’nin aldığı listede Güney Kore’yi Yunanistan ve İtalya izledi. Ülkemiz ise 270 bin operasyonla 19. sırada yer aldı.

Erol, ”Ülkemiz’de en fazla yapılmış olan uygulamalar, operasyonsuz estetikte botoks, cerrahi operasyonlarda ise vaser liposelection (yerel incelme) ve burun ameliyatıdır. Dolguların kullanım sahaları da gittikçe çoğalıyor. Adam estetiğinde saç ekimi gittikçe yaygınlaşıyor” diye konuştu.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.