EURONCAP’den ZOE’ye 5 yıldız

EURONCAP’den ZOE’ye 5 yıldız

Renault ZOE, müstakil EuroNCAP kuruluşu aracılığıyla sürdürülen pasif güvenlik testlerinin sonucu olarak 5 “yıldız”almaya doğruluk kazandı. Ocakta 2013’ten beri yürürlükte meydana gelen ek olarak iyi şartlar çerçevesinde sürdürülen çalışmalar sonucu olarak aldığı bu 5 yıldız ile Renault’nun pasif güvenlik konusundaki uzmanlığı bir defa ek olarak ispatlanmış oldu.

Genel neticede %82’lik skor elde eden Renault ZOE, bilhassa yaya savunması dalında en dik skoru alarak bizzat segmentinde en üst sıraya yerleşti.

Bu başarının yanında Renault ZOE’de yer alan Fix4sure sistemi ve iyi reaksiyon özeliklerine sahip şasi yardımıyla canlı bir güven de sunuyor.

Son derece suskun bir sürüş imkanı sunan ZOE, “Z.E. Voİce / Z.E. Ses”özelliği ile donatıldı: Otomobilin çıkardığı bir ses otomobil dışındaki yayaları uyarıyor ve otomobil hızına paralel olarak frekansı değişim gösteren ses yardımıyla Otomobilin hızı ihtimal edilebiliyor.

Renault ZOE, güvenlik performansı yardımıyla konvansiyonel araçlarla kıyaslanabilecek “gerçek” bir otomobildir.

Tüm yolcuların optimum düzeyde savunmasına karşı sistemli bir çalışma

Renault ZOE, benzer platformu paylaştığı Yepyeni Clio ile benzer pasif güvenlik düzeyine elde etmek zorundaydı. Renault, gerçekleşecek kazayı ve fiili tutumu ek olarak geniş ve etkili seyahat savunmasını göz önünde tutarak kimi analiz eder üretti. Ek Olarak dik seyahat savunması amaçlı Renault ZOE’nin elektronik mimarisi en nihai koruma amaçlı ekipmanları anında devreye alabilmek üzere tasarlandı.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.