Evcil Hayvanınızın Mobilyanızı Mahvetmesini Ne Türlü Engellersiniz


Evcil Hayvanınızın Mobilyanızı Mahvetmesini Ne Türlü Engellersiniz

Evcil hayvan sahiplerinin sahip olduğu en kocaman endişelerden biri de hayvanlarının mobilyalarını mahvetmelerini engellemektir. Çoğunlukla, mobilyanızın tırmalanma, kemirilme ve üstelik üzerine işenme rizikosunun ne civarı yüksek meydana geldiğini farketmezsiniz. Evinizde hayvanınıza karşın ne civarı önlem almanız gerektiğini, onu haneye getirene civarı bilmezsiniz.
Mesele mobilyaları mahvetme olunca, kediler en kocaman sanıktır. Zira içgüdüsel olarak pençelerini bilemeye gereksinimleri vardır. Şayet bir muadil sunulmazsa, kendilerine en yakın şeyi kullanacaklardır ve bu da mobilyanız olur! Köpekler çoğunlukla mobilyayı kemirirler ve adam köpekler bunu bir bölge işareti olarak kullanırlar. Peki en sevdiğiniz hayvanın mobilyanızı mahvetmesini ne türlü engellersiniz.
Evcil hayvanınızın mobilyanızı mahvetmesini engellemek amaçlı birden çok sokak var. Şayet bir kediniz varsa, bunu önlemenin favori ona bir tırmalama postu temin etmenizdir.
Tırmalama postları kedinize cazip geliyor olacak biçimde tasarlanır ve pençelerini bilemek amaçlı mobilyanızı mahaline bunları kullanırlar. Birden Çok çeşitli tipte tırmalama postu alabilirsiniz ve ideal olarak, kedinize cazip geleni almak istersiniz. Yalın olanları ya da üstünde oyuncak olanları alabilirsiniz. Bununla Birlikte kedinizin tırmanması amaçlı birden çok basamağı meydana gelen tırmalama postlarından da alabilirsiniz.
Temel olarak, kedinizin ilgisini çekmek amaçlı olabildiğince özelliğe sahip postu almak güzel bir düşünce olacaktır. Oyuncaklı postlar harika bir seçenektir zira kediniz çoğunlukla oyun oynadıktan ardından pençelerini bileme gereksinimi duyar. Bu yüzden yalın bir post alsanız dahi, bunu oyuncakların yanına yerleştirmek şüphesiz güzel bir fikirdir.
Eğer kemirmesini engelleyeceğiniz bir köpeğiniz varsa, mobilyanızı çiğnemeye elverişsiz bir tada sahip duruma getirmeniz güzel bir fikirdir. Çoğunlukla, çoğu köpek acı tatları sevmezler, acı elma spreyi sıkmak problemi çözecektir.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.