Evlilik Sorunları: Evliliği Işlek Tutmanın Yolları


Evlilik Sorunları: Evliliği Işlek Tutmanın Yolları

Evlendiğiniz zaman ne denli sevinçli olacağınızın hayalini sık sık kurduğunuzu anımsıyor musunuz? Her zaman işler yolunda gitmese de bütüne baktığınızda evlenme süper bir kurumdur. Zaman zaman evlenme kolay değil bir iş benzeri görünebilir, fakat bu gibi hissetmediğiniz vakitlerde evli olmak en güzel ihtimal olarak kendini hissettirecektir. Hayatın her evresinde meydana geldiği benzeri evlilikte de inişler ve çıkışlar yaşanır. İyi bir evlenme bu iniş ve çıkışlarda da balansta durmayı muvaffak olan evliliktir. Oldukça Başarılı bir evlenme hayatı, her çeşitli zorlukta tarafların beraber ahenk içerisinde durmaları ve evlenme için gayret göstermeleri ile gerçekleşir. Koşullar ve yaşananlar her her halükarda sevgiyi muhafaza etmek esastır. Tersi vaziyette evlenme hayatınız yıpranmaya zamanla eskimeye ve üstelik yok olmaya mahkûmdur.
Eğer evliliğiniz vakte mağlup düşme tehlikesi ile karşın karşıya ise, beraber geçirilen zamanlarınız azaldı üstelik hemen hemen kalmadıysa, birbirinize karşın tahammülsüz olmaya başladıysanız evliliğinizi yine ele almanız gerekmektedir demektir. Bu yazıda evliliğinizi yine canlandırmanıza destekçi olacak ipuçlarını bulacaksınız.
Anlaşmazlıklar her ilişki için olağandır. Beraber hayatın mevzubahis meydana geldiği vaziyetlerde düşünce ayrılıkları yaşamını sürdürmek normaldir. Bu sebeple meydana gelen anlaşmazlıkları biriktirmek mahaline unutmayı deneyin. İnsanlar yanlış yapabilir üstelik çoğunlukla manasız birşeyler de yaparlar. “Özür dilemeyi” bilmeli ve bunu da hızlıca yapmayı öğrenmek gerekmektedir. Evli eşler hiçbir zaman birbirlerine karşın hınç gütmemelidirler. Hınç hiçbir şeyi çözmeyeceği benzeri vakaları çıkmaza sürükler.
Teşekkür etmeyi öğrenin. Eşinizin sizin için yaptıklarının farkına varın ve minnetinizi gösterin. Hiçbir şeyi bir diğerinin misyonu addetmeyin, kimse kimseye servis inşa etmek zorunda değildir. Dürüst olun ve her an doğruyu söyleyin. Şayet bir sıkıntı varsa bunu konuşmayı seçim edin, üzerini kapatmayın ya da içinize atmayın. Meselelerini konuşarak çözümlemeyi muvaffak olan, kontakt kurabilen eşler her an için kuvvetli duygularla pekişmiş dayanıklı ve sevgi dolu bir evlenme sahibi olurlar.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.