Evlilikte Sıkıntılar, Evlilikte Çocuk Sonrasında Sıkıntılar ve Çözümleri

Evlilikte Sıkıntılar, Evlilikte Çocuk Sonrasında Sıkıntılar ve Çözümleri

Evlilik işlek bir kurumdur. Aynı bir çiçek benzeri alaka, sevgi ve özene gereksinim duyar. Zira evlilikleri oluşturan da yaşatan da insanın ta kendisidir. İnsan etmeninin meydana geldiği yerde itina, hürmet, sevgi de olmalıdır. Şayet bireyler evlenme sürecinde bencil bir üslup içerisine girer ve bizzat benlik hissiyatları istikametinde his, fikir ve davranışlarını geliştirirlerse o zaman evlilikler çift şahsiyet birer ahenk birlikteliği olmaktan çıkarlar.
Eşinizi ne denli tanıyor, sevgisine ne denli güveniyor olursanız olun evliliklerin bir zaman bitebileceği gerçeğinden kendinizi soyutlamayın. Benzer sebeplerle meydana iştirak eden tartışmalar, karşındakinin his ve düşüncelerini hiçe sayan tavırlar, vukuu bulan vakanın özü kavranmak mahaline karşılıklı suçlamalar ile geliştirilen diyaloglar, saygısızlık, sevgisizlik ve sadakatsizlik evliliğin sonunu hazırlar. Sinir ile sarf edilen sözcükler ara ara telafisi kolay değil yaralanmalara neden verir. Evliliklerin başarısı için sinir muayenesinin öğrenilmesi ve uygulanabilir duruma getirilmesi önemlidir.

Evliliklerde sonu hazır hale getiren bir öbür tutum ise evlenme birliği içerisinde yer alan ailenin üçüncü bireyi çocuklara karşı ebeveynlerin partner ağız birliğine varamayışıdır. Kadın yaradılışından iştirak eden özelliklerle çocuğun kursu noktasında gerçek hükümler alınmasını sağlamaya çalışırken erkek çoğunlukla çocuğundan farklı geçirdiği zamanları az anlarla telafi etmeyi seçer. Bu noktada çocuk ile yüklü kontakt şeklinde yer alan kadın, erkek aracılığıyla zorlanan sınır aşımlarında tepki gösterir. Şayet aile birliği bazı harika temeller üst kısmına yapılmış ise erkek bu reaksiyonu görür ve bayanın yakınında bulunmayı seçim eder. Şayet evlenme birliği gerçek kontakt ve itimat üst kısmına heyeti değil ise erkek çocuktan yana tavrını koyar ve bu vaziyet bayanın şuanki evliliğini sorgulamasına ne sebeple olur. Yapılmış Olan araştırmalar gösteriyor ki evlenme birliği içerisinde çocuğun aileye katılmasıyla partner diyalog kurmayı yapamayan kişilerin evlilikleri, dik oranda boşanma ile nihayetleniyor.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.