Farklı Türde Akneler ve Etkiledikleri İnsanlar


Farklı Türde Akneler ve Etkiledikleri İnsanlar

İnsanlar ciltlerdeki çeşitli sıkıntılara aynı ismi veriyor: Akne. Akne kelimesi yarısından fazlasının tüylerini diken diken etmekte. Hangi formda olursa olsun akne, bu tecrübesi edinen insanda kabul görmeyen tesirlere sahiptir. Her çeşit aknenin çıkış sebebi farklıdır ve çeşitli bir tedavi planına sahiptir. Çeşitli akne tiplerini bilmek ve tanımlamak çok mühimdir. Zira akne meselenini yaşar yaşamaz anında bir eczaneye koşup şuanki en nihai akne tedavisini temin etmeye çalışırız. Çeşitli akne türleri çeşitli tedavilere yanıt verdiği amaçlı, aknenin tipini bilmek gerçek tedavi uygulamamızı sağlar.
Acne vulgaris, en sık sık rastlanan akne tipidir. Bununla Beraber aknenin malum global formudur. Acne vulgaris tam anlamıyla bir grup sivilcedir. Bu grupta nodül, kist, kara puan, beyaz puan, papül ve kabartı vardır; bu oranla iyi aknedir. Beyaz noktalar, derinin gözeneklerinde meydana gelen engellemelerden ötürü ortaya çıkmaktadır. Bu engel, yağ bezlerinde ölü deriyle beraber gizlenen yağ aracılığıyla yapılmaktadır. Aynı zamanda kara noktalar da deri gözeneklerinin engellenmesinden ötürü belirir.
Şiddetli akne bir insan üstünde pekçok çeşitli iz bırakır. Akne sorunu çeken vatandaşlar yalnızca fizyolojik baskı, acı, huzursuzluk çekmekle kalmazlar; akne hem bir de iz bırakır, bu da duygusal strese ne sebeple olur. Akne sonrasında etkiler genişçe meydana geldiği amaçlı, akne sorunu hafife alınmamalıdır. Aknenin en kuvvetli formu acne conglobatadır. Acne conglobata, kadınlardan çok erkekleri etkilemektedir. Acne conglobata tipi olarak iri yapılıdır. Vücudun anında her yerinde rastlanabilir, bilhassa göğüstüne, sırtta, üst kollarda, butlarda, kalçalarda ve yüzde. En çok 18-30 yaş grubu insanlarda rastlanır. Temizlenmesi de seneler alır.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.