Filtreler hem bir motorun hem bir de sizin sıhhatinizi tehdit ediyor


Filtreler hem bir motorun hem bir de sizin sıhhatinizi tehdit ediyor

Türkiye operasyonel filo kiralama piyasasının lider markalarından Amaç Filo, bahar aylarının yaklaştığı şu günlerde araç kullanıcılarının ilgisini otomobillerin periyodik bakımları, klima ve polen filtre değişimlerinin ehemmiyetine çekiyor. Mevsimlerden müstakil olarak tespit edecek sürelerle değişimi yapılmış olan klima filtreleri Otomobilin verimliliğini ve aynı zamanda sürücünün sağlığını yakından ilgilendiriyor. Kış koşullarında kısa zamanda kirlenen filtreleri değiştirilmediği halde otomobillerin motor performansı düşürüyor ve petrol tüketiminde de artışa yol açıyor.
Araç filtrelerinde tespit edecek periyodlarda değişimler inşa edilmesi gerektiğini belirten Amaç Filo Ameliyat Direktörü Buyruğa Yılmkısa, “Araç filtreleri amaçlı tespit edecek sürelerle gerçekleştirilen değişimler otomobillerin verimliliğini artırarak ömrünü uzatıyor. Bahar aylarının yaklaşmasıyla beraber araçlardaki gökyüzü ve polen filtrelerinin değişimi de kocaman ehemmiyet kazanmaya başlıyor. İşlevleri bilhassa bahar aylarında havadaki polen ve tozu süzerek Otomobilin içine aktarmak meydana gelen bu filtrelerde; nemli ve ilgisiz kış günlerinden hemen ardından sistemde çeşitli bakteriler ürüyor. Gökyüzü karayolu ile kişilerin hasta kişi meydana gelmesine yol açabilecek bakterilerin yer aldığı filtrelerin bahar ve yaz ayları öncesinde kesinlikle değiştirilmesi gerekmektedir.”diye konuştu.
Bütün otomobillerin periyodik bakımlarında gerçekleştirilen filtre değişikliklerinin çeşitlilik gösterdiğine değinen Yılmkısa, “Hedef Filo’nun araç parkında yer alan bir araç üzerinden misal sunmak gerekirse; 15 bin km. ve katları bakım işlemlerinde; motor yağı, yağ filtresi, gökyüzü filtresi, polen filtresi petrol filtresi benzeri bölümler değiştiriliyor. En Yüksek hizmet kalitesi ve itimat prensibiyle hizmet verici bir marka olarak müşterilerimizin ve araç kullanıcılarının sağlığını ve otomobillerin verimliliğini yakından ilgilendiren bu konuya dikkat çekmeyi sorumluluğumuz onay ediyoruz”diye konuştu.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.