Ford Fiesta Avrupa’da segmentinin en fazla satan modeli oldu

Ford Fiesta Avrupa’da segmentinin en fazla satan modeli oldu

Türkiye’nin nihai üç senedir sınıfının en fazla satan modeli meydana gelen Fiesta, Avrupa’da senenin önce çeyreğinde en yakın rakibinden 14 bin tane fazla satarak 77.800 adetlik satış rakamına erişti. Avrupa sektöründe hem tek bizzat segmentinin en fazla seçim edilen modeli, hem tek de bütün araba yeni sezon modelleri içerisinde 2. en fazla satan model meydana gelen Fiesta’nın bu satışlarının dörtte biri Ford’un ödüllü 1,0 litrelik EcoBoost motora, yüzde 60’ı SYNC ve Ivedi Destek Desteği’ne sahip. Buz Beyazı en fazla satan nitelik oluyor. 2013 seneyin önce çeyreğinde satılan Fiesta’lar tampon tampona park edilse, 400 metrelik olimpik koşu parkurunu 770 defa dolaşacak uzunluğa erişiyor.

Dünyanın önder otomotiv haber sağlayıcısı JATO Dynamics* bilgilerine yönelik Ford Fiesta, Mart ayı içinde ve 2013 seneyin önce üç ayı toplamında Avrupa’nın segmentinde en fazla satılan otomobili oluyor.

2013 seneyin önce çeyreğindeher 100 saniyede tek Fiesta satın alındı. Petrol verimliliği, fazla yüksek kalitesi, zengin donanımı ve huzurlu sürüş özelliklerinin eşsiz bileşimiyle göz dolduran Fiesta, aynı zamanda Avrupa çapında en fazla satılan 2. araba oluyor.

JATO Dynamics bilgilerine yönelik Mart ayı içinde 41.600 tane satan Fiesta, önce çeyrek toplamındaki 77.800 adetlik satışla, en yakın rakibinden 14.000 tane daha çok sattı. Mart ayı içinde, 19 ananesel Avrupa sektöründe Fiesta’nın perakende hissesi sınıfında 1,2 oranında arttı. Müşterilerden gelen siparişler ise geçen senenin aynı dönemine mukayese et önce çeyrekte yüzde 8 yükseliş gösterdi. Senenin önce üç ayı içinde satılan Fiesta’lar tampon tampona park edilse, 400 metrelik olimpik koşu parkurunu 770 defa dolaşacak uzunluğa erişiyor.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.