Ford Otosan, İmalatçılar Doruğu’nde “Global Başarı amaçlı El Ele” diye konuştu


Ford Otosan, İmalatçılar Doruğu’nde “Global Başarı amaçlı El Ele” diye konuştu

Ford Otosan ve tedarikçilerinin görüştüğü “İmalatçılar Zirvesi”bu yil 14 Mart’ta “Global Başarı İçin El Ele”sloganıyla gerçekleştirildi. 2014 senesinde Altın Yıldız, Gümüş Yıldız, Bronz Yıldız ve Özel Teşvik ödüllerini 10 tedarikçi firma paylaştı. Koç Holding CEO’su Turgay Durak, Koç Holding Otomotiv Grup Başkanı Çenk Çimen, Ford Otosan Evrensel Müdürü Haydar Yenigün ve Ford Otosan Evrensel Müdür Yardımcısı Will Periam ve 216 tedarikçi şirketin üst seviye yetkililerinin katılımıyla gerçekleşti.

Türkiye otomotiv piyasasının önder kuruluşu Ford Otosan, tertip ettiği İmalatçılar Doruğu hediye töreninde; ürettiği araçlarla hayat sektöründe kocaman başarı elde etmesinde kımetli katkıları meydana gelen imalatçılarını ödüllendirdi.

Bu senenin toplantı temasını “Global Başarı amaçlı El Ele”olarak tespit eden Ford Otosan, yaptığı değerlendirmeler sonucu olarak 10 imalatçısının başarılarını ödülle taçlandırdı. Altın Yıldız Hediyeyi’ne layık yer alan Magneti Marelli Mako, Bosch Fren ve Yıldız Kalıp’a ödülleri, Koç Holding CEO’su Turgay Durak aracılığıyla verildi. Gümüş Yıldız Ödülleri, Koç Holding Otomotiv Grup Başkanı Cenk Çimen aracılığıyla Hayes Lemmer İnci, Sakarya İz Reklam ve Ficosa’ya verilirken, Bronz Yıldız’la ödüllendirilen Valeo Otomotiv, Halla Automotive Climate Systems ve MGI Coutier, ödüllerini Ford Otosan Evrensel Müdürü Haydar Yenigün’ün elinden aldılar. Özel Teşvik Hediyeyi ise Ford Otosan Evrensel Müdür Başyardımcısı Will Periam aracılığıyla Şahinkul Makine’ye verildi.

Haydar Yenigün: Mükemmel ürünlerimizle rekabetçi gücümüzü artırıyoruz

Ödül merasiminde tedarikçilere seslenen Ford Otosan Evrensel Müdürü Haydar Yenigün, 12. defa liderliğe katkıda yer alan bütün tedarikçilere teşekkür etti. Ford Otosan olarak sürdürülebilir bir yaklaşımla yatırımlarına sürat kesmeden aynı ritimde devam ettiklerini dile getiren Yenigün, “Ticari otomobil seneyi ilan ettiğimiz 2014 önce ayı içinde Transit’in yepyeni neslini devreye aldık. Sektörün yanısıra, Ülkemiz ekonomisinin büyümesine ve gelişmesine katkı imkanı sunan Transit’i 23’ü yepyeni, toplamında 106 ülkeye ihraç edeceğiz. 2014 senenindeki lansmanlarımıza, dünyadaki bir üretim merkezi olduğumuz Yepyeni Courier ile aynı ritimde devam edeceğiz.”Yenigün evrensel pazardaki başarının sırrını da açıkladı: “Elimizde altın anahtar var: Rekabetçilik! Bu anahtarı hep beraber çok sıkı kullanmamız gerekmektedir. 2014’te de kontrollü harcamalarla fiyatları düşürmeli ve meydana mükemmel ürünler çıkartarak hayat pazarındaki rekabetçiliğimizi artırmalıyız.”diye konuştu.

William R. Periam: Tedarikçilerimize yepyeni pazarların kapılarını açıyoruz!

Ford Otosan Evrensel Müdür Başyardımcısı Will Periam toplantıda yaptığı konuşmada, “Ford tarafından 2013 oldukça oldukça başarılı bir yıl oldu. One Ford tasarısı kapsamındaki dönüşümün başarıyla gerçekleştiğini ve Avrupa’daki kapasite kullanım oranlarının amaçlandığı doğrultuda iyileştirildiğini görüyoruz.” diye konuştu ve sözlerini şu biçimde sürdürdü: “Ford Otosan aracılığıyla üretilen Transit Custom ve Tourneo Custom 2013’te, Avrupa’da daralan pazarlarda bile mühim bir başarı ele geçirdi. Bu esasında sizlerin de başarısı. Ford’un, satıcılarıyla kurduğu sıhhatli ve sürdürülebilir ilişki, siz tedarikçilerimiz amaçlı de büyüme ve rekabet ile ilgili fırsatlar yaratıyor. Yepyeni Transit’in, AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI, Kansas City’deki üretimine de parça ihraç edeceğiz ve bunu da Ülkemiz’deki 47 tedarikçimiz ile beraber yapacağız. Hepiniz Ford Motor Company’nin, Ford Otosan’ın giderek ek olarak önem galip gelen bir parçasısınız. Çoğalış yalnızca Ülkemiz otomotiv piyasasının değil bununla beraber global sektörün de mühim oyuncularısınız. Yepyeni projeler geliştirerek işbirliğimizi güçlendirdikçe sizin amaçlı de yepyeni fırsatlar çıkmaya aynı ritimde devam edecektir”.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.