Gelmiş geçmiş en emniyetli Volvo


Gelmiş geçmiş en emniyetli Volvo

Daha kocaman modellerin komple güvenlik ve dayanak sistemlerine farklı yepyeni dik teknolojili özelliklerin eklenmesi yepyeni Volvo V40’ı gelmiş geçmiş en zeki ve emniyetli Volvo inşa ediyor. Yepyeni özellikler aralarında yeryüzünde ilk defa getirilen Yaya Gökyüzü Yastığı Teknolojisi, “haptik” (dokunma duyusunu faydalanarak personel) otomatik araç direksiyonu düzeltmeye sahip Çizgi Savunma Yardımcısı, zeki Park Destek Kaptanı, otomatik Trafik İşareti Bilgisi, Etkin Uzunca Far ve geride Çapraz Trafik Ikazı radar sistemi yer ediniyor. Yepyeni V40 bununla birlikte devrim oluşturan otomatik frenli Yaya Idrak Etmesini ve hepten geliştirilerek çoğalış 50 km/s’ye civarı hızlarda personel düşük hızdaki çarpışmalardan sakınma sistemi City Safety – Ilde Güvenlik ‘i de içeriyor.

Park Destek Kaptanı -paralel park etmeyi kolaylaştırıyor

Global denetim enstitüsü TNS’nin yaptığı tek araştırmaya yönelik Avrupalı sürücülerin üçte biri paralel park etmede sıkıntı yaşıyor. İngiliz sigorta kuruluşu elephant.co.uk aracılığıyla yapılmış olan aynı tek araştırmada görüşülen sürücülerin aşağı yukarıya üçte ikisi paralel park etme durumlarında bizzat kendilerini huzursuz

hissettiklerini belirtiyorlar. Yepyeni Park Destek Kaptanı, araç direksiyonu simidinin kontrolünü alarak paralel park etmeyi pratik ve duyarlı tek duruma getiriyor; sistem araç direksiyonu simidini kontrol ederken sürücü vites kutusunu ve Otomobilin hızını kontrol etmekte. Park manevrası öne, yana ve arkaya bakanımız ultrasonik sensörler yardımıyla yapılıyor. Sürücü Park Destek Pilotunu devreye sokulduğunda, sensörler otomobilin hemen yan tarafını taramaya başlıyor. Otomobilin uzunluğunun en az 1.2’si civarı tek park yeri belirlendiğinde, sürücü sesli tek ikaz ile uyarılıyor ve gösterge panelindeki tek kısa mesaj yöntemiyle durması bildiriliyor. Ekran, gösterge tablosundaki metinler ve animasyonlarla araba gerçek tek biçimde park edilinceye civarı şoföre kılavuzluk etmekte. Her ne civarı sürücü başlangıçta geriye vitese taksa ve otomobilin hızını kontrol etse de, direksiyonun denetimi Park Destek Pilotunda oldu. Park etme işlemi tamamlandığında, sürücü sesli tek ikaz ve tek yazı iletisiyle uyarılıyor. Yepyeni Volvo V40’ta bununla birlikte opsiyonel olarak arka park destek kamerası ve bununla birlikte ön ve arka park destek sensörleri de sunuluyor.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.