Gık diye konuştu, görevden alındı

Gık diye konuştu, görevden alındı

Halbuki değil duyuru sunmak… Askerin, politik kararlara ucundan kıyısından dokundurması dahi AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’de anında cezası kesilen bir hareketti.Örneğin Afganistan’daki NATO ve AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI güçlerinin en başında yer alan General Stanley Allen McChrystal ve yardımcıları… Haziran 2010 tarihindeki Rolling Stone mecmuası amaçlı yapılan bir haberde, Başkan Obama ve ekibinin, Afganistan hükümleri ile ilgili ileri geriye laflar etmişti.Bunun üst kısmına General özür diledi ama bir işe yaramadı. Başkan Obama, McChrystal’ı jet hızıyla görevden aldı. Ek Olarak doğrusu istifasını kabul buyurdu. Az bir zaman ek olarak sonra da General çalışma süresini

tamamlamış yani emekli olup gitti… “kocaman bir yalan” görüyor. Bense bir yabancı noktaya ek olarak dikkatlerini çekmek istiyorum:
Karşımızda “kocaman bir zekâ sorunu” var. Bilirsiniz işte: Milletçe içinde, “Kafası basmıyor” denir.İngilizce bilmese dahi… “İlanı verici generallerin isimlerinin yakınında, acaba niçin (Ret.) yazıyor” diye sormayı mantık edemiyor. “Bir zekâ zafiyeti meydana geldiğini bu civarı huzurlu bir biçimde ne türlü argüman edebiliyorsun” diye soracaksınız… Çünkü o kafada zekâ problemi meydana geldiği, bugüne civarı yaptığı sayısız gafla, kırdığı cevizlerle, yediği naneyle çoktan meydana çıktı.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir